TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tautinis jaunimas: Andrius Kubilius turi pakeisti nuomonę apie mus

tautininkai
Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos nuotr. / Stovyklos akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Jaunimo stovyklos „Mūsų šaknys – baltai“ organizatoriai bei parlamentarai teigia, kad premjeras Andrius Kubilius buvo suklaidintas, esą Šalčininkų rajone, Dieveniškėse vykusioje stovykloje buvo skatinama tautinė neapykanta. Jie nori, kad Vyriausybės vadovas ištaisytų šią klaidą – viešai paneigtų jiems išsakytą kritiką.

„Manau, kad visa tai yra asmeniškai susiję su premjero patarėju Virgiu Valentinavičiumi, kuris įvairiuose savo pasisakymuose ne kartą stengėsi padaryti taip, kad Lietuvos Respublika, kaip nacionalinė valstybė, būtų sumenkinta ir jos reikšmė silpnėtų“, – ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje akmenį į premjero patarėjo daržą švystelėjo Nepriklausomybės akto signataras Audrius Rudys. Jo teigimu, Vyriausybės vadovas turėtų „gerai pagalvoti apie savo patarėjų komandą“.

Prieš kurį laiką žiniasklaidoje pasirodė informacija, esą patriotais save vadinantys jaunuoliai stovyklos taisyklėse nurodė, kad joje negalima kalbėti slavų ir germanų kalbomis. Už tokias kalbas stovyklautojams pažadėta ūkišku muilu išplauti burną.

Į tai netruko sureaguoti premjeras A.Kubilius. Vyriausybės spaudos tarnyba išplatino pranešimą, kuriame cituojamas Vyriausybės vadovas.  „Kaip tik tuo metu, kai Vyriausybė ėmėsi žingsnių išplėsti dialogą su Lietuvos lenkų bendruomene, pasiūlė paketą priemonių Vilniaus krašto socialinei ir ekonominei raidai skatinti, kažkas imasi veiksmų, kurie griauna tarpusavio pasitikėjimą ir skatina tautinę neapykantą“, – teigė A.Kubilius.

„Tai padaryta sąmoningai“

Stovyklos organizatorius, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka ketvirtadienį teigė, kad žurnalistai į vieną suplakė dvi stovyklos taisykles. Jis tikino, kad viena jų skelbė, jog „stovykloje kalbama tik baltų kalbomis ir ženklais. Germanų ir slavų kalbos nepageidaujamos“, o kita – „po kiekvieno keiksmažodžio viešai plaunamės burnas su muilu“. J.Panka pridūrė, kad 30 procentų stovyklos dalyvių buvo lenkakalbiai ir dėl to niekam problemų nekilo.

Anot Seimo nario Gintaro Songailos, Vyriausybė pranešimą išplatino nepatvirtinusi faktų. „Buvo padarytos toli siekiančios išvados, kad Lietuvoje esą jau rasti potencialūs Anderso Behringo Breiviko pasekėjai. Visa ši istorija verčia susimąstyti“, – piktinosi parlamentaras.

Nepriklausomybės akto signataras A.Rudys aiškino, kad premjeras privalo nurodyti atlikti tarnybinį patikrinimą ir išsiaiškinti, ar jis buvo suklaidintas sąmoningai, ar tai – jo pavaldinių nekompetencija.

„Tai buvo žurnalistinis triukas, dar pridėjus pačių sugalvotą dalyką, esą siūloma plauti burnas būtent ūkišku muilu. Ten, kiek pamenu, nebuvo kalbama, kokiu muilu reikia išsiplauti. Man kyla klausimas, kodėl ši žinutė atsirado? Tai padaryta sąmoningai. Todėl, kad šiuo metu Lietuvoje vyksta tam tikra ideologinė priešprieša tarp tų, kurie nori matyti Lietuvą kaip nacionalinę valstybę, ir tų politinių jėgų, kurie nori Lietuvos Respubliką likviduoti ir ją paversti kažkuo kitu“, – aiškino A.Rudys.

Pakenkė Lietuvos įvaizdžiui

Parlamentaras G.Songaila apgailestavo, kad viešos interpretacijos dėl stovyklos pakenkė tarptautiniam Lietuvos įvaizdžiui: „Pavyzdžiui, vien pavadinimas kaip buvo užsienyje suprastas. „Mūsų šaknys baltai“, tai esą į stovyklą susirinko baltaodžiai, kurie ten džiaugėsi, kad jie ne juodaodžiai.“

„Norėčiau pasiūlyti Vyriausybei ištaisyti šią klaidą, nes tai yra piliečių šmeižtas ir valstybės niekinimas. Viliuosi, kad jis taip ir padarys ir neįsirašys į negarbingų žmonių galeriją“, – pridūrė politikas.

Stovyklos organizatorių teigimu, ją aprašiusių žurnalistų bus prašoma viešai paneigti paskleistą žinią.

J.Panka sakė tautinio jaunimo naudojamame šūkyje „Lietuva lietuviams, lietuviai – Lietuvai“ nematantis nieko bloga. Anot stovyklos organizatoriaus, jis skatina žmones stengtis tėvynės labui ir neemigruoti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min