Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tautinių bendrijų tarybos atstovas kritikavo LRT dėl nepakankamo dėmesio kitataučiams

Televizorius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Televizorius
Šaltinis: BNS
0
A A

Tautinių mažumų bendrijų tarybos pirmininkas Vitalijus Karakorskis sukritikavo Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją dėl skiriamo nepakankamo dėmesio kitataučiams šalies piliečiams.

Penktadienį kalbėdamas apie tautinių mažumų bendrijų vietą viešojoje erdvėje jis pabrėžė, kad mažai dėmesio tautinių mažumų atstovams skiria ne tik nacionalinis transliuotojas, bet ir komercinė žiniasklaida.

„Pavyzdys yra šios dienos konferencija – jokio dėmesio, jokių Lietuvos televizijos kanalų, radijas rusų kalba lyg ir buvo. Mes, tautinių bendrijų atstovai, šios konferencijos taip pat negalime parodyti, kadangi laida “Labas„ uždaryta nacionaliniame Lietuvos kanale. Įvyko konferencija „dėl paukščiuko„ ir viskas“, – BNS sakė viešosios įstaigos Lietuvos tautų informacijos rūmai valdybos pirmininkas V.Karakorskis.

Jis teigė suprantantis komercinių televizijos kanalų teisę ignoruoti tokio pobūdžio renginius, tačiau pabrėžė, kad nacionalinį transliuotoją išlaiko visi mokesčių mokėtojai, taip pat – ir kitataučiai.

„16 proc. Lietuvos gyventojų yra kitų tautybių, tad 16 proc. Lietuvos nacionalinio kanalo biudžeto turi būti skirta. Juokauju, nors 2 proc. skirtų, bet, mano galva, tas finansavimas turi būti užtikrintas atskira eilute LRT biudžete kaip atskira eilutė yra, pavyzdžiui, „Panoramos“ finansavimui“, – aiškino V.Karakorskis.

Pasak jo, naujienų rusų kalba laida „Vestnik“ Lietuvos televizijoje buvo nutraukta, nors Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas bei tuometinis prezidentas Valdas Adamkus sakė, kad ji turi likti.

„Čia jau valstybės ir nacionalinio transliuotojo santykiai. Ar jis yra tiek savarankiškas, kad galėjo uždaryti ir ignoruoti Seimo ir prezidento nuomonę? (...) Kai uždarinėjo “Vestniką„, žinių laidą rusų kalbą, (LRT) taryba kalbėjo, kad reikia koncepcijos“, – tvirtino V.Karakorskis, jo kuriamą laidą apie Lietuvos žydus „Menora“ transliuoja LTV.

„Nėra jokios šių laidų koncepcijos, pavyzdžiui, lenkų laidos kūrėjai yra Lenkijos nacionalinio transliuotojo korespondentai Lietuvoje. Tai yra absurdas, negali taip būti, kad tie patys žmonės dirbtų viename ir kitame nacionaliniame transliuotojuje“, – aiškino Tautinių bendrijų tarybos atstovas.

Paklaustas apie kontekstą, kuriame Lietuvos žiniasklaida mini tautines mažumas, jis sakė „komercinė žiniasklaida rašo apie neigiamus dalykus. (...) Jei skandalas, jei kažkas negerai visa žiniasklaida bus čia“.

Šiuo metu Lietuvos televizija rodo 5 tautinėms mažumoms skirtas laidas rusų, lenkų, baltarusių ir ukrainiečių kalbomis, jos rodomos šiokiadieniais 15 valandą.

V.Karakorskis bei kiti konferencijos dalyviai kritikavo Tautinių mažumų ir išeivijos departamento (TMID) panaikinimą ir teigė, kad jam nebuvo sukurtos tinkamos alternatyvos, nors atskira valstybinė institucija besirūpinanti tautinių mažumų reikalais yra būtina.

Vyriausybės 2009 metais priimtu nutarimu, panaikinus TMID, užsienio lietuvių reikalų koordinavimo funkcijos buvo perduotos Užsienio reikalų ministerijai, tautinių mažumų klausimų koordinavimas – Kultūros ministerijai, užsienio lietuvių ir tautinių mažumų švietimo reikalai – Švietimo ir mokslo ministerijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kritika
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min