TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tautinių mažumų įstatymo svarstymas darsyk atidėtas

Dvikalbės lentelės Šalčininkuose
Dvikalbės lentelės Šalčininkuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Ilgai į Seimo posėdžių darbotvarkę neįtrauktas, bet galiausiai pateiktas ir pradėtas svarstyti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos stumiamas Tautinių mažumų įstatymas kuriam laikui vėl gula į stalčių. Seimas buvo pradėjęs jį svarstyti antradienį ir ketino tęsti svarstymus ketvirtadienį, tačiau pritrūkus laiko rytiniame posėdyje to padaryti nepavyko, o vakare svarstymo netęsti Seimas nutarė balsuodamas. Seimui liko vienas žingsnis, kad būtų priimtas Tautinių mažumų įstatymo projektas. Pagal šį įstatymą būtų įteisintos dvikalbės lentelės, o tautinių mažumų gausiai gyvenamose savivaldybėse leista viešajame gyvenime vartoti ne tik lietuvių kalbą.

Už tai, kad ketvirtadienį Seimas tęstų darbus pagal Vakarinio posėdžio darbotvarkę, ir nebetęstų Tautinių mažumų įstatymo svarstymo bei nesiimtų Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektų pateikimo, balsavo 45 Seimo nariai. Už tai, kad Tautinių mažumų įstatymas būtų toliau svarstomas ketvirtadienį balsavo kiek mažiau – 43 parlamentarai.

Šie įstatymai yra įtraukti į Seimo kitos savaitės darbotvarkę, tačiau kitą savaitę baigiantis sesiją Seimas greičiausiai nespės įstatymų priimti per vieną savaitę, todėl paskutinis taškas dėl lenkams svarbių klausimų greičiausiai bus padėtas tik rudenį. 

Priėmus Tautinių mažumų įstatymą būtų įteisinamos dvikalbės lentelės ir nelietuvių kalbos vartojimas viešajame gyvenime tose savivaldybėse, kuriose gausiai gyvena tautinių mažumų atstovai.

Vardų ir pavardžių rašymo įstatymo projektai Seime yra įregistruoti du. Viename jų siūloma asmenvardžius originalo kalba lotyniškais rašmenimis leisti rašyti pirmame dokumento puslapyje. Kitame – antrame dokumento lape.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min