Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tautinių mažumų mokyklos Lietuvoje finansuojamos geriau nei lietuviškos, teigia Vyriausybė

Pamokos nevyksta ir Kauno Šv.Mato mokykloje, kurioje mokėsi nuo vadinamojo kiaulių gripo šią savaitę miręs paauglys.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno Šv.Mato mokykla
Šaltinis: 15min
0
A A

Tautinių mažumų mokyklos Lietuvoje yra finansuojamos geriau nei lietuviškos, teigia Vyriausybės nariai, antradienį apsilankę lenkų gausiau gyvenamuose Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sakė, kad tautinių mažumų mokykloms skiriamas 15 proc. didesnis mokinio krepšelis nei lietuviškoms.

Premjeras Andrius Kubilius teigia, jog papildomas finansavimas skiriamas dėl to, kad tautinių mažumų mokyklos turi specifinių iššūkių.

„Tokia valstybės politika, ir mes suprantame, kad tautinių mažumų mokyklos turi specifinių programų, iššūkių, ir todėl skiriame papildomą finansavimą. Lietuviškos mokyklos tokiuose rajonuose lyg ir yra mažumų mokyklos. Vaikams tokiose mokyklose yra papildomų iššūkių, poreikių“, – kalbėjo Vilniaus krašte antradienį viešintis premjeras.

Anot A.Kubiliaus, lankydamasis Šalčininkų J.Sniadeckio gimnazijoje jis išgirdo prašymą daugiau investuoti į valstybinės kalbos mokymą.

Premjeras tikino besilankantis Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose ne dėl to, kad padidintų savo populiarumą: „Nelabai tikimės, kad šiame regione daug kas už mus balsuotų. (...) Mums rūpi šio regiono perspektyva, tautinių mažumų perspektyvos, ir tam skiriame ir skirsime daug dėmesio“.

Tuo metu abiejų rajonų valdžios atstovai išsakė nepasitenkinimą, kad, anot jų, nesudaromos galimybės perskirstyti mokinio krepšelio lėšų iš didesnių mokyklų į mažesnes, tad dėl to esą teko uždaryti keliolika mokyklų, ir tenka mažesnes prijungti prie didesnių kaip filialus.

Vilniaus ir Šalčininkų rajono valdžios atstovai antradienį Vyriausybės nariams išreiškė nepasitenkinimą ir kitais švietimo politikos aspektais. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min