Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 9d. 18:10

„Tautiška giesmė“ Argentinoje ir emocingi linkėjimai tolimai tėvynei Lietuvai

„Tautiškos giesmės“ giedojimas Berise
„Tautiškos giesmės“ giedojimas Berise

Berisas – Argentinos mastais nedidelis miestelis, priklausantis Buenos Airių provincijai. Savo dydžiu jis primena Panevėžį ir nuo Argentinos sostinės nutolęs kiek daugiau nei 70 kilometrų. Vietiniai artimesniu sau laiko ne triukšmingą sostinę, o šalia esantį La Platos miestą.

Beriso išskirtinumas Argentinoje yra tai, kad šiame miestelyje įsikūrę migrantai yra išlaikę savo valstybės paveldą. Šis miestelis įkurtas imigrantų ir iki šiol puoselėja šias tradicijas.

Miestelis rugsėjo mėnesį organizuoja Imigrantų šventę, kurioje dalyvauja daugybė vietos bendruomenių – italai, ukrainiečiai, lenkai, graikai, vokiečiai, portugalai, arabai, bulgarai, kroatai, armėnai, slovakai, airiai, žydai... Bet dominuojanti tautybė Berise – lietuviai.

Lietuvių bendruomenė Berise labai plati ir įtraukianti netgi kitų bendruomenių atstovus. Nors realiai miestelyje yra keli šimtai lietuviškas šaknis turinčių žmonių, bet save lietuviais laiko ir tie, kurie turi lietuviškos kilmės giminaičių, draugų, vaikiną ar merginą. Beriso lietuvius suburia dvi draugijos – „Nemuno“ ir „Mindaugo“.

Kai 15min žurnalistas lankėsi Berise, didžioji dalis lietuvių buvo išvykę į Dainų šventę Lietuvoje. Bet net ir be jų lietuviškumas Buenos Airių provincijos miestelyje akivaizdus.

Į „Tautiškos giesmės“ giedojimą Berise, prie vietos gyventojų pastatyto Rūpintojėlio susirinko kelios dešimtys vietos lietuvių. Argentinoje tuo metu buvo penktadienio, darbo dienos, 15 valanda, šalta vietinės žiemos diena.

Nepaisant to, vietos lietuviai atsiprašė iš savo darbų, atsivedė savo vaikus, padėjo atvykti prie lietuviškumo monumento vyresniems Argentinoje gyvenantiems lietuviams.

Pateikiame jums emocingus vaizdus ir linkėjimus Lietuvai iš Beriso, o daugiau apie šio miestelio gyvenimą ir lietuvių bendruomenę Argentinoje galėsite paskaityti specialiame straipsnių cikle „Užrašai iš Lietuvos Argentinoje“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min