Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Tautiška giesmė“ skriejo per pasaulį su šviesa (nuotraukos)

Giesmė Graikijoje, Atėnuose
ambersail.lt nuotr. / Giesmė Graikijoje, Atėnuose
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmiausia suskambusi Naujoje Zelandijoje, apskriejusi Australiją, Japoniją, Kiniją, Rusiją ir dalį Europos, vakar 21 val. Lietuvos laiku „Tautiška giesmė“ skambėjo visoje Lietuvoje. Vėliau per vandenynus „Tautiška giesmė“ keliavo į Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynus, kuriuos pasiekė, kai Lietuvoje jau aušo rytas.

Pasitinkant Valstybės dieną, liepos 6–ąją, viso pasaulio lietuviai „Tautišką giesmę“ šiemet giedojo jau antrą kartą. Tikimasi, kad „Tautiškos giesmės“ giedojimas liepos 6–ąją taps unikalia tradicija, kasmet puoselėjama viso pasaulio lietuvių.

Šiemet „Tautiška giesmė“ skambėjo net 24 valandas ir giedota 21 val. vietos laiku, nesvarbu kurioje šalyje. Lietuvos himnas skambėjo prie Atėnų Akropolio, Romos Koliziejaus, Oslo operos teatro, Hagos Taikos rūmų, Šanchajuje pasaulinės parodos „Expo 2010“ Lietuvos paviljone, Klyvlendo ir Beriso lietuvių namuose bei prie Lietuvos ambasadų įvairiose pasaulio šalyse. Organizatorių žiniomis, paskutinieji „Tautišką giesmę“ šįryt 7 val. ryto Lietuvos laiku giedojo Los Andželo lietuviai.

Prie globalios pilietinės iniciatyvos prisijungė daugiau nei 40 Lietuvos savivaldybių, kurios liepos 6–ąją rengė „Tautiškos giesmės“ giedojimus miestų centrinėse aikštėse, prie bažnyčių ir kitose svarbiose vietose. Lygiai 21 val. vakare TV3 televizija tiesiogiai transliavo „Tautiškos giesmės“ giedojimą iš Kauno Santakos slėnio. Radijo stotys Radiocentras, M–1, M–1 plius, Lietus, ir Power Hit Radio vieningai transliavo Lietuvos himną.

Prie iniciatyvos giedoti himną prisijungė ir verslo organizacijos. „Tautiška giesmė“ skambėjo RIMI Hypermarket, RIMI Supermarket ir „Supernetto” parduotuvėse, MAXIMA XX ir XXX parduotuvėse bei „airBaltic“ lėktuve, skrendančiame iš Danijos sostinės Kopenhagos. Iniciatyvą palaikė, žinią skleidė ir lietuvius, kur jie bebūtų, prisijungti prie „Tautiškos giesmės“ giedojimo skatino Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija bei telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“.

Tokiu būdu atkreipiamas pasaulio dėmesys, kad ir po skirtingas šalis išsibarstę lietuviai yra vieningi ir patys kuria savo valstybingumo tradicijas.

„Tautiškos giesmės“ giedojimas visame pasaulyje yra ne tik pilietiškumo skatinimas. Tokiu būdu atkreipiamas pasaulio dėmesys, kad ir po skirtingas šalis išsibarstę lietuviai yra vieningi ir patys kuria savo valstybingumo tradicijas,“ – sako vienas iš idėjos koordinatorių Raimundas Daubaras.

Iniciatyvos koordinatoriai džiaugiasi Lietuvos žmonių parama patriotinei idėjai ir dėkoja viso pasaulio tautiečiams, nevyriausybinėms organizacijoms ir verslo įmonėms, kurios prisijungė prie idėjos sklaidos ir įgyvendinimo. Lietuvius visame pasaulyje skiria dideli atstumai ir laikas, tad „Tautiškos giesmės“ giedojimo video medžiaga ir nuotraukos iniciatyvos koordinatoriams dar siunčiama.

Idėją visame pasaulyje kartu giedoti „Tautišką giesmę” prieš metus padiktavo „Tūkstantmečio odisėjos” buriuotojų susitikimai su įvairių šalių lietuviais. Aplankius juos, pastebėta, kad „Tautiška giesmė“ gali skambėti kitaip, kad ji vienija visame pasaulyje pasklidusius tautiečius ir yra jiems labai brangi.

Prieš metus, pasitinkant Lietuvos vardo tūkstantmetį, tūkstančiai lietuvių visame pasaulyje taip pat palaikė šią idėją ir giedojo Lietuvos himną. Tyrimai parodė, kad 2009 m. liepos 5 d. „Tautišką giesmę“ giedojo beveik kas antras Lietuvos gyventojas (46 proc.). „Tautiškos giesmės“ giedojimo vaizdo įrašai gauti iš 56 pasaulio lietuvių vietovių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min