Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tautos tarnai ir toliau maudosi privilegijose

Seimo salė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Seimo salė
Šaltinis: 15min
0
A A

Solidžios algos ir priedai – ne vienintelis Seimo narių skydas nuo sunkmečio. Tai rodo ką tik patvirtintos specialios paslaugų kainos valdiškose aptarnavimo įstaigose.

Beveik prieš trejetą metų nuūžęs ir net Seimo pirmininką Artūrą Paulauską iš kėdės išvertęs privilegijų skandalas – jau seniai pamiršta praeitis, penktadienį rašo „Lietuvos rytas“. Seimo nariai ir toliau pigiau nei paprasti mirtingieji naudojasi specialiais valdiškais poilsio namais, pirtimis, laisvalaikio centrais, parlamento automobilių ūkiu.

Po Seimo rūmų stogu tebeklesti valdiška įmonė, maitinanti parlamentarus, o valstybei mokanti tik skatikus. Politikus tebeaptarnauja speciali kirpykla ir masažo kabinetas. Pasinaudoję visomis šiomis privilegijomis Seimo nariai gali išleisti gerokai mažiau, nei už tas pačias paslaugas įprastose įstaigose moka paprasti Lietuvos piliečiai.

Seimo kanceliarija šių metų pradžioje nustatė naujas valdiškų poilsiaviečių, laisvalaikio centrų, pirčių, taip pat kitų paslaugų kainas, kurios turėtų galioti pusmetį. Šios kainos tautos išrinktuosius turėtų dar labiau apsaugoti nuo krizės baubo.Pusvalandis soliariume Seimo nariams tekainuoja 5 litus 4 centus, o pusantros valandos sporto salėje arba baseine – 10 litų 9 centus.

Pavyzdžiui, sumanęs atsipūsti parlamento poilsiavietėje ant Siaurio ežero kranto Švenčionių rajone, už dvivietį kambarį be didelių patogumų vienai dienai Seimo narys ar kanceliarijos valdininkas turės sumokėti nuo 29 iki 40 litų, o už tą patį kambarį visai savaitei – nuo 129 iki 142 litų.

Tuo tarpu už kambarį su visais patogumais – atitinkamai 70 ir 453 litus. Bet net šioje valdiškoje poilsiavietėje Seimo narys yra lygesnis už kitus piliečius. Už tuos pačius kambarius be išskirtinių patogumų valstybės įmonių darbuotojai ar kiti Lietuvos gyventojai turi mokėti nuo 35 iki 46 litų per dieną ir nuo 136 iki 154 litų per savaitę, o už kambarį su patogumais – atitinkamai 77 ir 538 litus.

Tuo tarpu sumanę 10 dienų pailsėti Palangoje esančioje Seimo poilsiavietėje „Viešnagė“ parlamentarai turėtų sumokėti nuo 403 (dvivietis kambarys) iki 958 litų (trijų aukštų numeris liuksas su židiniu).

„Viešnagėje“, rašo „Lietuvos rytas“, galioja tokia pat tvarka kaip ir parlamento poilsiavietėje prie Siaurio ežero. Jei kambarių neužima Seimo nariai ar kanceliarijos valdininkai, Palangoje apsistojantys žemesnio rango pareigūnai ar kiti gyventojai už tą pačią pastogę turi mokėti keliasdešimt litų daugiau.

Politikams bepigu kaitintis ir valdiškose pirtyse ar pramogauti vadinamuosiuose relaksacijos centruose. Antai poilsiavietėje prie Siaurio ežero esančią sauną Seimo narys valandai gali išsinuomoti už 20 litų. Nesikandžioja kainos ir sostinės Gedimino prospekte įrengtame laisvalaikio centre, kur yra soliariumas, sporto salė, biliardinė, baseinas.

Pavyzdžiui, pusvalandis soliariume tekainuoja 5 litus 4 centus, o pusantros valandos sporto salėje arba baseine – 10 litų 9 centus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min