Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teatrą ant vandens E.Gentvilas vadina fantazija

Architekto E.Andrijausko ir komandos teatro vizualizacija.
Architektų sąj. nuotr. / Architekto E.Andrijausko ir komandos teatro vizualizacija.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vos prieš savaitę specialiai komisijai naujo Klaipėdos muzikinio teatro statybai parinkus vietą ant vandens, šis sprendimas sukėlė įniršį uosto direkcijos vadovybei. Anot jų, teatras ant vandens – tik fantazija. Statiniai suplanuotoje vietoje yra draudžiami įstatymų. Architektai atkerta, kad tai tesanti vizija, o įstatymai iki nežinia kada vyksiančių statybų dar gali pasikeisti.

Prieš savaitę vykusio architektūrinio – urbanistinio konkurso laimėtoju tapo klaipėdietis architektas Edmundas Andrijauskas su komanda. Ši sukūrė viziją naują teatrą statyti Danės upės žiotyse. Net penki konkurso dalyviai pasiūlė naująjį teatro pastatą statyti Danės žiotyse. Kai kurie, vaizduodami teatro statinius šioje vietoje, negailėjo aliuzijų į visame pasaulyje garsius Kopenhagos, Oslo, Sidnėjaus teatrus.

Sąlygas konkursui sukūrė ir patvirtino Architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos  valdyba.

Suplanavo uosto teritorijoje

Daugiausia simpatijų pelnęs ir nugalėtoju paskelbtas projektas teatrą numatė uosto teritorijoje, kurią valdo bendrovė „Memelio miestas“, jos vadovas Darius Anužis. Teritoriją bendrovė nuomoja iš savivaldybės, tačiau akvatorija priklauso uostui. Prieš keletą metų krantinėse norėta vykdyti krovą, tačiau dėl taršos savivaldybė leidimo nedavė.

„Dar man būnant europarlamentaru, tuometinės Klaipėdos muzikinio teatro vadovės Audronės Žygaitytės buvau pakviestas tapti statybos iniciatyvinės grupės nariu. Aptarinėjome vietas – skveras prie „Teo“, esama teatro vieta, Atgimimo aikštė. Paskutiniu momentu, nežinau kada ir kas, Muzikinis teatras ar Kultūros ministerija, kreipėsi į architektų sąjungą sąlygų konkursui dėl vietos parinkimo“, - kalbėjo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas.

„Mėmelio miestas“ vadovas D.Anužis sutiko, kad jo teritorijoje būtų planuojamas naujas teatras, uosto direkcija tam neprieštaravo, tačiau tik konkurso dieną pastebėta, kad teatras suplanuotas uosto diekcijos valdomoje teritorijoje. Konkurse uostą atstovavęs specialistas iškart pasakė, kad čia teatras negalės atsirasti.

Leidžiama parinkti vietą, kur leidžia fantazija. Fantazijų esame prisižiūrėję, koktu darosi nuo jų, - sakė E.Gentvilas.

„Akvatorija naudojama laivybai, krovai, krantinės yra strateginę reikšmę saugumui turintis statinys“, - pyko E. Gentvilas. Uosto direkcijos vadovybė jau reagavo į situaciją parašydama griežtą laišką visoms suinteresuotoms pusėms – Susisiekimo ir Kultūros ministeriją, Architektų sąjungą, Klaipėdos savivaldybę ir Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą.

„Norime ar nenorime, įstatymai neleidžia, na, o jei Edmundas Andrijauskas (architektas, - red. past) samprotauja, kad įstatymai gali būti keičiami, tuomet kyla klausimas, o kas ruošė sąlygas šiam objektui? Ir tokį klausimą esame suformulavę architektų sąjungai, kad leidžiama parinkti vietą, kur leidžia fantazija. Fantazijų esame prisižiūrėję, koktu darosi nuo jų“, - užbaigė uosto vadovas. Jis teigė, kad neprieštarauja teatro atsiradimui prie vandens, tai yra prie Danės upės.

Viskas įmanoma

Pasak architektų Klaipėdos apskrities organizacijos  valdybos pirmininko Vaidoto Dapkevičiaus, architektų pateiktus darbus vertino ir kitų miestų architektai,  Klaipėdos savivaldybės atstovai, plačiam ratui žmonių parinkta vieta pasirodė labai įdomi. Anot jo, teisiniai dalykai yra jau kitas etapas. Be to, kad teatro statybos dar net neplanuojamos, tam nėra numatyta nė lito.

„Daromi žingsniai, kad vieta prie vandens taptų atvira miestui, tačiau kai pusė žingsnio padaryta ir rengiami stambūs projektai atsiranda dominuojanti uosto pozicija. Šiame pasiūlyme parodyta, koks būtų privažiavimas prie teatro, santykis su aplinka. Visos kitos siūlomos vietos, skveras prie „Teo“, Atgimimo aikštė, taip pat yra problematiškos. Tačiau siūlymas kol kas yra architektų vizija, jei miestas turės poreikį, įstatymai gali būti keičiami.  Yra kalbų perimti kai kurias teritorijas miesto reikmėms, žinoma, tai turi būti suderinta su uosto interesais“, - kalbėjo V.Dapkevičius. Pasak jo, reikia diskutuoti ir ieškoti sprendimų, nes architektai padarė didelį įdirbį ir vėl klaidžioti su nauja vizija būtų neprotinga.

Naujai parinktai teatro vietai turės pritarti uostamiesčio tarybos nariai, tarp jų yra ir E.Gentvilas, tad priešaky laukia dar daug diskusijų.

Architektų sąj. nuotr./Teatro maketas
Architektų sąj. nuotr./Teatro maketas

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min