Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teatro choras rengia unikalią programą

Muzikiniame teatre kartu su choristais repetuoja maestro Petras Bingelis.
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro nuotr. / Muzikiniame teatre kartu su choristais repetuoja maestro Petras Bingelis.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmą kartą Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choras turi kviestinį dirigentą.

Padirbėti su kolektyvu iš Kauno atvyko maestro Petras Bingelis. Energingais rankų mostais profesorius pirmiausia ėmė diriguoti vokiečių kompozitoriaus G.H.Štolzelio nepaprasto grožio „Vokiškas mišias“. Su choru jis repetuoja unikalią sakralinės muzikos programą, kurią šį sekmadienį choras atliks Gargždų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje, festivalyje „Pavasario gaida“.

Koncerte skambės įvairių epochų veikalai, o choro vadovo Vladimiro Konstantinovo parinkta programa unikali tuo, kad Lietuvoje nė vienas kūrinys nėra skambėjęs. Po repeticijos P.Bingelis patikino, kad kūriniai išties nelengvi, prie jų reikia paplušėti. Tačiau chorui paįvairinti repertuarą kitokio stiliaus muzika, nei įprastai atliekama spektakliuose, labai naudinga. Tai praplečia akiratį ir  mąstymą. 

„Jausti ir suprasti – du skirtingi dalykai. Tai turi būti siekiamybė. Gera muzika priverčia ne vien jausti, bet ir mąstyti, ypač sakralinė muzika“, – samprotavo profesorius. P.Bingelis prisipažino esąs pamalonintas sulaukęs kvietimo dirbti su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choru. „Žinau, jog visų muzikinių teatrų chorai apkrauti darbu. Repeticijos, spektakliai, laisvų dienų beveik nėra, išvažiuoti niekur negalima, todėl manau, kad choristai yra stebuklingi žmonės, stebuklingais balsais ir jų pastangos gerai dainuoti tiesiog stebėtinos. Tuo tarpu Lietuvoje dainavimas nuvertintas, atlygis už tai turėtų būti kur kas didesnis, nes balsas yra Dievo dovana“, – įsitikinęs maestro.

Jau pirmomis repeticijomis uostamiesčio teatre likęs patenkintas P.Bingelis įvertino ir teatro choro vadovo Vladimiro Konstantinovo darbą. „Choras dainuoja puikiai. Vadovo parinkta programa sunki, bet jie žino ką daro“, –pripažino profesorius. Ypač jis išskyrė V.Konstantinovo atliktą kompozitoriaus Jaronimo Kačinsko „Missa Brevis“ aranžuotę. Šis retai atliekamas kūrinys buvo sukurtas vyrų chorui, o chormeisteris jį aranžavo mišriam chorui. „Skamba puikiai!“, –džiaugėsi P.Bingelis.

Sakralinės muzikos programos rengimas – viena šiuo metu teatre vykstančių kūrybinių kolektyvų mokymų dalis. Laimėjus Europos Sąjungos projektą, atsirado galimybė tobulėti visoms teatro kūrybinėms grandims. Su solistais jau dirbo garsi vokalo pedagogė, profesorė Anita  Garanča iš Latvijos nacionalinės operos, baleto šokėjams šiuo metu vyksta senovinio šokio mokymai, kuriuos  užbaigs atvira pamoka gegužės 5 d., vedama barokinio meno specialistės Jūratės Vičienės. Birželio 1 d. į teatrą atvyksta pasaulinio garso violončelininkas David Geringas dirbti su orkestru.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min