Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 24d. 22:46

Teatro dieną – geriausi spektakliai

Spektaklyje „Juoba“ pasakojama apie beribį žmogaus godumą.
Lėlių teatro nuotr. / Spektaklyje „Juoba“ pasakojama apie beribį žmogaus godumą.

Klaipėdos lėlių teatras kviečia drauge atšvęsti teatralų profesinę dieną ir pažiūrėti geriausius spektaklius.

Penktadienį publikai bus parodytas vienas geriausių ir ryškiausių Klaipėdos lėlių teatro spektaklių, itin palankiai įvertintas kritikų bei teatro žinovų – 5 dalių politinis vaidinimas suaugusiesiems „Juoba“, pagal Alfredo Jarry pjesę „Karalius Juoba“. 5 veiksmų politinis lėlių baletas suaugusiems „Juoba“ – tai groteskas, karnavalinis žaidimas oficialiųjų vertybių skutais, žmogaus ir istorijos nuvainikavimas.

Spektaklio siužetas labai paprastas – žmogus, sugundytas savo pačios, nužudo teisėtą karalių, sėdasi į sostą ir pagaliau pralaimi. Spektaklio taikinys nėra jokia konkreti šalis, istorinis luomas ar laikotarpis. Kiekvienas žmogus gali pamatyti save nelyginant kreivame ir tamsokame veidrodyje. Spektaklis turtingai prabyla vaizdų kalba: muzika, judesys, scenografija, lėlių teatro objektai, susijungia į bendrą visumą. Spektaklyje veikia teatriniai daiktai, kurie transformuojasi į personažus, virsta simboliais ir ima gyventi atskirą gyvenimą.

Šeštadienį teatre bus rodomas spektaklis patiems mažiausiems „Apapa“. Šis spektaklis – tai lietuvių liaudies tautosakos parafrazėmis paremtas lėlių vaidinimas kūdikiams ir mažiesiems. Spektaklis apie du jaunus tėvelius, kurie, susilaukę vaikelio, įvairiausiais būdais bando atspėti jo norus bei siekia vienas kitam įrodyti, kad yra geresnis kūdikio norų žinovas. Spektaklyje gausu žaidimų, kurie padeda pralinksminti mažylį, lavina dėmesį, koordinaciją, skatina žvitrumą, kelia teigiamas emocijas, linksmina, budriai nuteikia. Čia atsiskleidžia tėvų ir kūdikio santykis, kupinas nuoširdumo ir gerumo.

Spektaklis „Juoba“ bus rodomas penktadienį, 19 val., „Apapa“ – šeštadienį, 12 val. 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min