Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 11d. 06:43

Teatro dovana įsimylėjėliams – B.M.Koltes pjesės interpretacija

Spektaklyje narpliojamos žmogaus galimybės išgyventi vientisumą praradusiame, nuosmukį ir chaosą patyrusiame pasaulyje. Žmogus keliauja iš vienos teritorijos į kitą, kol sugrįžta į pradinį tašką – dykumą.
KVDT nuotr. / Spektaklyje narpliojamos žmogaus galimybės išgyventi vientisumą praradusiame, nuosmukį ir chaosą patyrusiame pasaulyje. Žmogus keliauja iš vienos teritorijos į kitą, kol sugrįžta į pradinį tašką – dykumą.

Šv. Valentino dieną Kauno valstybiniame dramos teatre (KVDT) žiūrovai galės išvysti naują spektaklį – Bernard Marie Koltes „Sugrįžimas į dykumą“.

Vieno dažniausiai statomų šiuolaikinių XX a. 8-9 deš. prancūzų dramaturgų kūrinys sudomino režisierių Artūrą Areimą. Interpretuoti B.M.Koltes pjesę jis ėmėsi kartu su KVDT aktoriais.

„Sugrįžimas į dykumą“ yra B.M.Koltes (1948–1989) brandžiojo periodo pjesė. Spektaklio ašis – žmogus ir jo jausmai. Svarbiausias variklis – geismas. Jo vedami personažai perlipa sienas, žengia į jų įprastam pasauliui priešingas teritorijas ir stoja į akistatą bei mirtiną mūšį su „kitokiu“ savimi, aplinka.

Vaidinti originaliame spektaklyje režisierius pakvietė įvairių kartų KVDT aktorius. Ilgojoje salėje emocijų pliūpsnius, išgyvenimus ir situacijas, keičiančias įprastą suvokimą apie pasaulį, kurs Daiva Stubraitė, Dainius Svobonas, Tomas Erbrėderis, Giedrė Ramanauskaitė, Inga Mikutavičiūtė, Jūratė Onaitytė, Gintaras Adomaitis, Kęstutis Povilaitis, Vilhelmas Vaičekauskas, Ričardas Vitkaitis, Raimonda Šukytė, Gabrielė Aničaitė, Saulius Čiučelis ir Mantas Cegelskas.

Spektaklio muzika patikėta Ritai Mačiliūnaitei, o tai, kaip atrodys erdvė, rūpinosi Daumantas Ciunis bei pats režisierius. A.Areima perspėja, kad kurdamas šį spektaklį leido sau būti drąsiam. Todėl pjesė kai kuriuos gali šokiruoti, kitus – tiesiog suintriguoti. Beje, dramatišką kūrinį režisierius paskyrė savo tėvui.

Išvysti KVDT premjerą – spektaklį „Sugrįžimas į dykumą“ – bus galima vasario 14, 15 ir 20 dienomis Ilgojoje salėje.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min