Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teatrų pavasaryje – šešiolika spektaklių

31-ąjį festivalį „Lietuvos teatrų pavasaris – Kaunas 2009“ trečiadienio vakarą pradės Oskaro Koršunovo spektaklis „Hamletas“.
Oskaro Koršunovo teatro nuotr. / 31-ąjį festivalį „Lietuvos teatrų pavasaris – Kaunas 2009“ trečiadienio vakarą pradės Oskaro Koršunovo spektaklis „Hamletas“.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Trečiadienį „Girstučio“ kultūros ir sporto centre prasideda 31-asis festivalis „Lietuvos teatrų pavasaris – Kaunas 2009“.

Kasmet pavasarį laikinojoje sostinėje vykstantis renginys pristato naujausius įvairių šalies teatrų kūrinius. Premjerų, kuriomis žiūrovai labai domisi, netrūks ir šiemet. Į daugelį spektaklių bilietai pradėti graibstyti jau prieš kelias savaites.

„Hamletą“ festivalio atidarymui pasirinkome dar nežinodami, kad du jame vaidinantys aktoriai – Rasa Samuolytė ir Vaidotas Martinaitis – pelnys prestižinius „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimus, – sakė G.Aleksandravičienė.„Lietuviai – tikri patriotai. Kaip negaili pinigų „Žalgiriui“, taip ir bilietams į Lietuvos teatrų ir režisierių spektaklius“, – šmaikštavo VšĮ „Girstučio“ kultūros ir sporto centro direktorius Mindaugas Skvarnavičius.

Pasak jo, kaip ir anksčiau, taip ir šiemet festivalyje dalyvaujančių Lietuvos teatrų kūriniai sulauks anšlaginio žiūrovų skaičiaus. „Kokia to priežastis? Kviečiamės gerus teatrus. Keletą metų pabandėme į festivalį įtraukti ir užsienio teatrų darbus, tačiau tai nepasiteisino – žmonės nėjo į spektaklius, būdavo daugiau tuščių vietų nei užimtų. Todėl šiemet programoje – vien žiūrovų mėgstami ir vertinami mūsų šalies teatrai“, – neslėpė „Girstučio“ vadovas.

Balandžio 15 – gegužės 9 dieną vyksiančiame festivalyje bus galima pamatyti 16 spektaklių, kuriuos pristato valstybiniai ir komerciniai Lietuvos teatrai. Didieji pastatymai bus rodomi „Girstučio“ scenoje, kameriniai – Kauno valstybinio dramos teatro mažojoje salėje, Kauno kameriniame teatre ir pirmą kartą Kauno valstybiniame lėlių teatre.
 
„Rolando Kazlo monospektakliui „Geležis ir sidabras“ reikėjo tam tikrų techninių sprendimų, kuriuos radome tik lėlių teatre“, – paaiškino festivalio vadovė Gintarė Aleksandravičienė.

Festivalį pradės Oskaro Koršunovo naujausias darbas „Hamletas“. „Jį festivalio atidarymui pasirinkome dar nežinodami, kad du jame vaidinantys aktoriai – Rasa Samuolytė ir Vaidotas Martinaitis – pelnys prestižinius „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimus“, – sakė G.Aleksandravičienė.

Pašnekovė priminė, kad kaip ir kasmet, geriausius didžiosios scenos bei kamerinius spektaklius rinks specialistų komisija bei žiūrovai. Pastarieji taip pat išrinks ir geriausius festivalio aktorius. Laureatai bus paskelbti baigiamajame vakare, kuris įvyks gegužės 9-ąją. Jame dalyvausiantys teatralai ir žiūrovai gaus netikėtą dovaną – miuziklą „Paryžiaus katedra“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min