Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisingumo ministerijai pavaldžios įstaigos moka už atostogas advokatams

Teisingumo ministerija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Teisingumo ministerija
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisingumo ministerija vėluoja įgyvendinti kai kurias svarbias Valstybės kontrolės rekomendacijas, kurios leistų efektyviau naudoti valstybės lėšas ir padėtų sustiprinti valstybės finansų kontrolę, o kai kurios ministerijai pavaldžios įstaigos ne visuomet linkusios valstybės lėšas naudoti taupiai. Šie faktai paaiškėjo Valstybės kontrolei atlikus Teisingumo ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų finansinį auditą.

Valstybiniai auditoriai konstatavo, kad Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos 2009 m. suteikė atostogas ir už jas išmokėjo 378 tūkst. Lt advokatams, nuolat teikiantiems valstybės garantuojamą antrinę teisinę pagalbą. Advokatai su šiomis tarnybomis nėra susiję nei darbo, nei valstybės tarnybos santykiais, todėl kasmetinės atostogos jiems neturėtų būti skiriamos. Apie netinkamai naudojamas valstybės biudžeto lėšas Valstybės kontrolė Teisingumo ministeriją informavo beveik prieš metus, kai konstatuota, kad 2007–2008 m. advokatams už suteiktas atostogas išmokėta per 500 tūkst. Lt, teigiama pranešime spaudai.

Iki šiol neįgyvendinta ir praėjusiais metais Valstybės kontrolės pateikta rekomendacija pakeisti prie apylinkių teismų veikiančių Teisingumo ministerijos filialų – hipotekos skyrių teisinį statusą, jų valdymą ir darbo apmokėjimo sąlygas. Nors Centrinės hipotekos įstaigos direktoriui pavesta kontroliuoti, kaip hipotekos skyriai naudoja jiems skirtas biudžeto lėšas, tačiau nemažai jų valdymo ir finansų kontrolės funkcijų atlieka apylinkių teismų, prie kurių veikia hipotekos skyriai, pirmininkai, kitaip tariant, kitų įstaigų vadovai. Todėl Centrinės hipotekos įstaigos direktorius negali kontroliuoti, kaip naudojamos visos hipotekos skyriams išlaikyti skiriamos lėšos.

Audito metu taip pat nustatyta, kad Centrinė hipotekos įstaiga iš advokatų profesinės bendrijos įsigijo juridinių paslaugų, už kurias sumokėjo daugiau nei 44 tūkst. Lt. Valstybiniai auditoriai tai vertina kaip neekonomišką valstybės lėšų naudojimą, nes šias paslaugas galėjo suteikti du įstaigos direktoriaus pavaduotojai bei penki Teisės ir personalo skyriaus specialistai, kuriems šias funkcijas atlikti numatyta pareigybių aprašymuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min