Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 13d. 16:32

Teiraus ežero pakrantėje iškirstų medžių istorijoje – painūs vingiai

Paežerė
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Paežerė

Teiraus ežero (Lazdijų raj.) savininkas Valdas Aukštinis kreipėsi į policiją ir aplinkosaugininkus, nes pakrantėje esančio sklypo savininkės įgalioti asmenys be leidimų išpjovė savo pakrantės šabakštyną, o pjaunant griūdami medžiai sukrito į vandenį ir suniokojo nendres ir vandens lelijas.

Tačiau ant kojų sukėlęs pareigūnus, pats V.Aukštinis viešumon lįsti nelinkęs.

Savo reikalus atstovauti jis, kaip galima spręsti, patikėjęs alytiškei Almai Šeperienei. 

Būtent šios moters mobiliojo telefono numeris, žurnalistų šaltinių žiniomis, nurodytas V.Aukštinio skunde Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento vadovybei kaip kontaktinis skundo pareiškėjo telefono numeris.

Savo mobiliuoju telefonu vyras į nepažįstamus skambučius neatsiliepia, o žurnalistų sutiktas prie jam priklausančio Teiraus ežero, išsigynė pats savęs.

„Ne, aš nesu jūsų ieškomas asmuo, nepažįstu tokio”, – nuo žurnalistų į automobilį sprukęs vyras nepanoro atvirauti apie jo vandens lelijoms ir nendrėms padarytą žalą, neįtardamas, kad straipsnio autorei jis žinomas iš buvusius sovietinės armijos Afganistano karo dalyvius vienijančios organizacijos viešų renginių.

Vyras nepanoro nei papasakoti, kaip aptiko į ežerą sumestus išpjautus paežerės medžius, nei parodyti dokumentų, pagrindžiančių jo pretenzijas į ežero pakrantės „priešapsauginę zoną“, nei prisiminti, kokiomis aplinkybėmis įsigijo beveik 16 hektarų Teiraus ežerą ir žemės ūkio paskirties sklypą paežerėje.

2011-aisiais už šį ežerą jo savininkas prašė 1 milijono litų, 2012-aisiais skelbimuose nurodyta kaina buvo išaugusi iki 1 milijono 700 tūkst. litų.

Kaip skelbia Lazdijų rajono policijos atstovai, ikiteisminis tyrimas dėl nupjautų pakrantėje medžių ir suniokotų švendrių bei vandens lelijų pradėtas gavus V.Aukštinio skundą.

Kaip skelbia Lazdijų rajono policijos atstovai, ikiteisminis tyrimas dėl nupjautų pakrantėje medžių ir suniokotų švendrių bei vandens lelijų pradėtas gavus V.Aukštinio skundą.

„Padarytą žalą ežero savininkas patikslins“, – skelbiama policijos suvestinėje.

Kiek vienetų švendrių suniokojo krisdami medžiai? Ar tikrai 7 alksniai ir 3 beržai, kaip pretenzingai suskaičiavo ežero savininkas, patenka ne į pakrantės savininkės druskininkietės sklypo ribas, bet į vadinamąją ežero žemę? Kam padaryta žala – ežero savininkui ar gamtai? Ar tikrai vietos aplinkosaugininkai ir miškų tarnybos inspektoriai dangsto be leidimo medžius pjovusias moteris ir yra šališki savo darbe?

Į visus šiuos klausimus šiuo metu atsakymų ieško ant kojų sukeltos tarnybos: policininkai, prokurorai, aplinkosaugos departamento vadovybė, valstybinė privačių miškų tarnyba. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min