Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisėjai neišmokėtų atlyginimų bando išsireikalauti per teismus

Išmokos
„15 minučių“/Egidijaus Jankausko nuotr. / Išmokos.
Šaltinis: BNS
0
A A

Nelaukdami, kol Vyriausybė skirs likusią neišmokėtą atlyginimų dalį, kai kurie teisėjai negautų pinigų bando išsireikalauti per teismus.

Anot Finansų ministerijos, teismai, priimdami sprendimus šiuo klausimu, sprendimo vykdymą atideda atsižvelgdami į finansines valstybės galimybes.

„Nors ir yra priimti nesumokėto darbo užmokesčio grąžinimą reglamentuojantys teisės aktai, taip pat grąžinimas kasmet yra vykdomas pagal finansines valstybės galimybes, teisėjai teisiasi dėl neišmokėtos darbo užmokesčio dalies, kad ta dalis būtų išmokama ne atsižvelgiant į valstybės numatytus terminus, bet iškart priėmus teismo sprendimą“, – teigia ministerija.

Vyriausybėje pirmadienį svarstytas projektas grąžinti buvusiai Klaipėdos apygardos teismo teisėjai Julijai Gražinai Vaitulionienei jos prisiteistus 77,4 tūkst. Lt. Šie pinigai būtų atseikėti iš Vyriausybės rezervo.

Nors Teisingumo ministerija (TM) prašė metams teismo atidėti sprendimo vykdymą – pinigų grąžinimą šiai teisėjai, tačiau Vilniaus apygardos teismas atmetė šį prašymą motyvuodamas išskirtinai sudėtinga J.G.Vaitulionienės sveikatos būkle – po onkologinių ligų – bei materialine padėtimi.

„Ji – pensininkė, visuotinai žinoma, kad visų rūšių pensijos ir taip buvo mažinamos“, – teigiama TM aiškinamajame rašte.

Anot ministerijos, kadangi raginimo įvykdyti teismo sprendimą terminas pasibaigęs pernai liepą, būtina nedelsiant imtis priemonių siekiant jį kuo skubiau įvykdyti.

Finansų ministerija teigia, kad tai pirmas atvejis, kai neišmokėtas atlyginimas teisėjai bus grąžinamas iš Vyriausybės rezervo, kurio viena iš paskirčių yra teismų sprendimų vykdymas.

Tačiau, anot ministerijos, šiuo metu teismuose yra ir daugiau bylų dėl neišmokėto teisėjų darbo užmokesčio išieškojimo.

„Jose bus siekiama (valstybei teismuose atstovauja Teisingumo ministerija) teismų sprendimų vykdymo atidėjimo, nes sudėtinga valstybės finansinė padėtis pareikalavo atidėti ir įsipareigojimų kitoms grupėms vykdymą“, – teigiama Finansų ministerijos atsakyme BNS.

Ministerijos duomenimis, iš viso įsipareigojimų teisėjams dėl nesumokėtos darbo užmokesčio dalies suma sudaro 57,9 mln. litų. Per 2009–2010 metus grąžinta 20 mln., liko grąžinti 37,9 mln. litų.

Pernai 10 mln. litų tam skirta iš Privatizavimo fondo, šiemet valstybės biudžete šiam tikslui lėšų nėra numatyta. Pagal Vyriausybės patvirtintą tvarką teisėjams skolos dalis išmokama proporcingai atsižvelgiant į valstybės biudžete numatytus tam tikslui asignavimus.

Vyriausybė yra nutarusi, kad teisėjams bus grąžinta apie trečdalis dėl nepagrįstai sumažintų atlyginimų susidariusios 150 mln. litų skolos. Atlyginimų skirtumas mokamos už trejus metus ir apskaičiuojamos už laikotarpį nuo 2005 metų liepos 1 iki 2008 metų liepos 1 dienos.

Neišmokėtą darbo užmokesčio dalį teisėjams žadama grąžinti iki 2012-ųjų vidurio.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min