Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisėjas Arvydas Stankus sulaukė tyrimo dėl galimų jo piktnaudžiavimų pabaigos

Kauno apygardos teismas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno apygardos teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl buvusio Kauno apygardos teismo teisėjo A.Stankaus veiksmų.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas baigė tirti baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Arvydas Stankus kaltinamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi (Baudžiamojo kodekso 228 str. 1 d.), tikrų dokumentų suklastojimu, netikro dokumento pagaminimu ir neteisėtu dokumentų sunaikinimu (Baudžiamojo kodekso 300 str. 3 d. ir 303 str. 1 d.).

Generalinė prokuratūra š. m. vasario mėnesį pradėjo ikiteisminį tyrimą remdamasi Teisėjų tarybos pirmininko Gintaro Kryževičiaus pareiškimu, kuriuo buvo prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų Kauno apygardos teisme, taip pat – apsvarstyti klausimą dėl proceso atnaujinimo atitinkamose bylose.

Generalinės prokuratūros kaltinamajame akte teigiama, kad A.Stankus praėjusiais metais bei š. m. pradžioje piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir suklastojo dokumentus – teismo nutartis dėl nuteistųjų lygtinio paleidimo iš įkalinimo įstaigų ir kitų teisėjų parašus ant jų. Vykdant šias teismo nutartis iš laisvės atėmimo įstaigų neteisėtai lygtinai buvo paleisti 5 nuteistieji. Atnaujinus procesą atitinkamose bylose keturi nuteistieji toliau atlieka bausmes įkalinimo įstaigose, vienas nuteistųjų yra paieškomas.

Š. m. kovo 28 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės dekretu A.Stankus atleistas iš pareigų savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą, primenama Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vyriausiosios specialistės Ritos Stundienės antradienį išplatintame pranešime.

Ikiteisminį tyrimą atliko tyrimo grupė, kurią sudarė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai, Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno ir Vilniaus valdybų pareigūnai. Tyrimui vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Justas Laucius.

Baudžiamoji byla perduota Lietuvos apeliaciniam teismui jos teismingumui nustatyti, t. y. spręsti, kuris apygardos teismas turės nagrinėti bylą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min