Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 2d. 20:20

Teisėjų asociacija piktinasi nepamatuota kritika

Teisėjai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Teisėjai

Kartais politikų reiškiama teismų sistemos ar teisinio reguliavimo kritika yra neatsakinga, reiškiama stebėtinai kryptingai ir nesuvokiant savo atsakomybės prie visuomenę ir valstybę bei negalvojant apie galimą įtaką visuomenės nuomonei, pareiškė Lietuvos Respublikos teisėjų asociacija.

Tokį pareiškimą asociacijos valdyba priėmė posėdyje penktadienį.

Kaip tokios kritikos pavyzdį valdyba įvardino neseniai Seimo nario Algirdo Syso išplatintą žinią apie neva teisėjams mokamas daugiatūkstantines teisėjų pensijas.

Nors A.Sysas vėliau patikslino savo informaciją, paskleista pirminė žinia, teisėjų asociacijos nuomone, neabejotinai atliko savo pragaištingą darbą – suklaidino dalį visuomenės.

Asociacija pabrėžia, kad yra pasirengusi priimti konstruktyvią, dalykišką kritiką, tačiau kartu ragina savo mintis reiškiančius politikus vadovautis bendradarbiavimo ir atsakomybės principais ir nepamiršti atsakomybės prie valstybę, visuomenę ir tautą.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys, socialdemokratas Algirdas Sysas teigia, kad jo pareiškimas, esą kurie buvę teisėjai šiuo metu „gauna 6, 7, 8 tūkst. litų pensijas“, buvo pagrįstas Konstitucinio Teismo nutarimu, bet konkrečių faktų jis nežino.

A.Sysas tai, kad esą kai kurie buvę teisėjai šiuo metu „gauna 6, 7, 8 tūkst. litų pensijas“ pareiškė BTV laidoje „Karštas vakaras“.

Po minėto A.Syso pareiškimo Nacionalinė teismų administracija (NTA) pranešė, kad informacija apie buvusiems teisėjams mokamų valstybinių pensijų vidutinį dydį bus skelbiama viešai.

Pasak NTA, valstybinių teisėjų pensijų dydis apskaičiuojamas atsižvelgiant į teisėjų darbo stažą ir vidutinį teisėjų atlyginimą per paskutinius penkerius darbo metus ir yra ribojamas teisės aktų nustatyta tvarka.

Valstybinių ir valstybinių socialinio draudimo pensijų suma negali viršyti užpraeito ketvirčio prieš tą mėnesį, už kurį mokama teisėjų valstybinė pensija, Statistikos departamento paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio 1,3 dydžio. Pavyzdžiui, 2010-ųjų kovo mėnesį buvusiems teisėjams išmokama bendra valstybinės ir socialinio draudimo pensijos suma negalėjo būti didesnė nei 2 tūkst. 766 litai.

Pasak NTA, atsižvelgiant į minėtus pensijų dydžio ribojimus, skiriamos ir išmokamos valstybinės teisėjų pensijos suma gerokai skiriasi. Pavyzdžiui, 2011 metų pirmą ketvirtį teisėjams paskirtos pensijos vidutinis dydis siekė 2,248,93 lito, o išmokėtos – 799,32 litus. 2010 metais paskirtos pensijos vidurkis buvo 2 tūkst. 242 lito, o išmokėtos – 901,38 lito.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min