Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisėjų etikos ir drausmės komisija atsisakė kelti drausmės bylą A.Šimaitienei

Bylos nagrinėjimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bylos nagrinėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Nacionalinėje teismų administracijoje vyko Teisėjų etikos ir drausmės komisijos posėdis, kurio metu nuspręsta atsisakyti kelti drausmės bylą teisėjai Anželikai Šimaitienei, kadangi yra suėję Teismų įstatyme nustatyti senaties terminai.

Remiantis įstatymu, drausmės bylos iškelti negalima praėjus daugiau kaip 3 metams po nusižengimo padarymo. Teisėją A.Šimaitienę prokurorai kaltino suklastojus dokumentus prieš 8 metus nagrinėtoje civilinėje byloje. Nors A.Šimaitienei iškelta byla nutraukta 2008 m. vasario 7 d. suėjus senaties terminui, nuo 2006 m. sustabdyti teisėjos įgaliojai, nėra sugrąžinti iki šiol. Dėl A.Šimaitienės galimai padarytų teisėjo etikos pažeidimų į Komisiją kreipėsi Teisėjų taryba.

Posėdžio metu taip pat buvo nagrinėjamas pareiškimas dėl drausmės bylos iškėlimo Vilniaus rajono apylinkės teismo teisėjui Mariui Rapolui Žukui. Pareiškėjo nuomone, teisėjas galėjo daryti įtaką priimant savo artimai draugei naudingus teismo sprendimus. Komisija, įvertinusi pateiktą medžiagą ir išklausiusi teisėjo paaiškinimo, nusprendė iškelti drausmės bylą ir ją perduoti nagrinėti Teisėjų garbės teismui.

Klausimas dėl Seimo nario Konstantino Ramelio pareiškimo iškelti drausmės bylą Kauno apygardos teismo teisėjui Gyčiui Večerskui dėl aplaidaus teisėjo pareigos vykdymo atidėtas iki spalio 12 dienos. Tokį sprendimą Komisija grindė klausimo sudėtingumu.

Posėdžio metu taip pat buvo svarstyti ir kitų pareiškėjų skundai, tačiau išnagrinėjus prie skundų pateiktą medžiagą ir išklausius teisėjų paaiškinimų, paaiškėjo, kad juose skundžiami teisėjų veiksmai susiję su procesiniais teisėjų sprendimais ir teisingumo vykdymu, kurių Komisija neturi teisės nagrinėti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min