TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisėjų garbės teismas svarstė Rimanto Grigo drausmės bylą

Teisėjas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Teisėjas
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Teisėjų garbės teisme svarstyta Teisėjų etikos ir drausmės komisijos perduota Kauno miesto apylinkės teismo teisėjo Rimanto Grigo drausmės byla.

Kaip rašoma Nacionalinės teismų administracijos pranešime, drausmės bylos pagrindas – Kauno miesto apylinkės teismo pirmininko teikimas dėl galimo nusižengimo – aiškiai aplaidaus teisėjo pareigos atlikimo arba jos neatlikimo be pateisinamos priežasties. Teisėjas baudžiamojoje byloje gavęs nuteistojo apeliacinį skundą laiku jo neišsiuntė į apeliacinės instancijos teismą ir, TEDK vertinimu, galbtū pažeidė Teisėjų etikos kodekso 15 straipsnyje įtvirtintą pareigingumo principą.

Kauno miesto apylinkės teismo pirmininkas savo teikime nurodo, kad siūlymą kelti drausmės bylą lėmė ir tai, kad anksčiau atliktų teisėjo veiklos patikrinimų metu nustatyta nemažai įstatymuose įtvirtintų terminų pažeidimų. Kadangi teisėjas terminus pažeidinėjo ir toliau, Kauno miesto apylinkės teismo pirmininko nuomone,  būtina imtis Teismų įstatyme įtvirtintų teisėjo drausminės atskomybės priemonių.

TGT svarstomas teisėjas savo kaltę pripažino ir dėl elgesio gailėjosi: „Kaltę pripažįstu. Tikrai išsiunčiau vėliau. Mano nuomone, nagrinėdamas baudžiamąją bylą, elgiausi taip, kaip ir privalėjo elgtis teisėjas – skyriau posėdžius, kad nesueitų senaties terminas. Prašau atsižvelgti į tai, kad dirbu 12 metų ir stengiuosi tai daryti sąžiningai ir dorai“, – TGT sakė R. Grigas.

Penktadienį išnagrinėjęs teisėjo R.Grigo drausmės bylą, sprendimą Teisėjų garbės teismas skelbs vasario 24 d., 13 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min