TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisėjų puotą surengęs Apeliacinio teismo kancleris Juozas Akstinas traukiasi iš pareigų

Juozas Akstinas
Kadras iš LNK Žinių / Juozas Akstinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinio teismo kancleris Juozas Akstinas traukiasi iš pareigų, trečiadienį pranešė teismo atstovė spaudai Kristina Petrošienė. J.Akstinas mano, kad yra atsakingas už skandalą, nes jis pats pasiūlė vakarienės vietą teismo kolektyvui, minint teismų įkūrimo jubiliejų. Kilus korupcinių įtarimų dėl atsiskaitymo už prabangią vakarienę Kaišiadorių verslininko Algimanto Radvilos užeigoje, STT pradėjo tyrimą, į šią bylą įsivėlę net 18 aukšto rango teisininkų.

Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Egidijus Žironas priėmė teismo kanclerio J.Akstino prašymą jį atleisti iš užimamų pareigų.

Kancleris prisiėmė atsakomybę

„Jaučiuosi atsakingas šioje situacijoje, nes būtent aš buvau tas žmogus, kuris pasiūlė vakarienės vietą teismo kolektyvui, minint teismų įkūrimo jubiliejų šių metų sausio 9 d. Dėl šios vakarienės apmokėjimo fakto kilus abejonių ir STT pradėjus tyrimą, nusprendžiau trauktis iš pareigų. Manau, taip pasielgtų bet kuris teismo darbuotojas, kurio veiksmai keltų abejonių dėl teismo reputacijos.  Tikiu, kad atsakingoms institucijoms baigus tyrimą, visos abejonės bus išsklaidytos“, – savo sprendimą komentuoja teismo kancleris.

Išvakarėse 15min.lt skelbė išskirtinį Apeliacinio teismo kanclerio interviu, kuriame Juozas Akstinas teigė neįžvelgiantis teisėjų vakarienės istorijoje jokios korupcijos ir labai apgailestaujantis, kad jo dėkingumo gestas kolegoms virto tokiu skandalingu įvykiu. J.Akstinas neslėpė nuo seno pažįstantis verslininką A.Radvilą ir su juo iš anksto derinęs užsakymą.

Trečiadienis yra paskutinė J.Akstino darbo diena Lietuvos apeliaciniame teisme. Teismo kanclerio funkcijas bus pavesta laikinai vykdyti pirmininko patarėjai.

„Manau, kad jis priimdamas sprendimą adekvačiai įvertino susiklosčiusią situaciją“, – sako Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Egidijus Žironas. 

Teismo vadovas pažymėjo, kad dės visas pastangas siekdamas susidariusią situaciją iki galo išaiškinti kuo greičiau. Penktadienį ji bus aptariama Teisėjų tarybos posėdyje.

Čekio, kad sumokėjo už puotą neturi

Antradienį teismo pirmininkas E.Žironas patvirtino, kad sausį teisėjai, grįždami iš Kauno į Vilnių, sausį iš tikrųjų vakarieniavo pas vienu turtingiausių Kaišiadorių verslininkų įvardijamą Algimantą Radvilą.

Kadras iš LNK Žinių/Algimantas Radvila
Kadras iš LNK Žinių/Algimantas Radvila

Dienraštis „Lietuvos rytas“ antradienį pranešė, kad verslininkui priklausančiame pramogų centre teisininkai vaišinti įvairiais patiekalais, alkoholiniais gėrimais, jiems grojo muzikantai.

Pasak E.Žirono, kavinę, kurioje galėtų pavakarieniauti teisėjai, iš anksto užsakė teismo kancleris. Jis už teisėjų vaišes iš asmeninių lėšų sumokėjo apie 1 tūkst. litų (290 eurų). Vakarieniavę teisėjai pinigų jam negrąžino, nes kancleris dalyvauja teisėjų gimtadieniuose.

Čekio už vakarienę kancleris neišsaugojo.

„Mes siūlėme jam pinigus, bet jis atsisakė paimti, čia mūsų vidinė atsiskaitymų specifika (...). Teisėjai, Civilinių bylų skyriaus teisėjai, viso teismo teisėjai kas pusmetį švenčia bendrą gimimo dieną iš savo lėšų, kancleris visuomet dalyvauja kaip svečias. Pusmetį – vieni svečiai, kiti šeimininkas, kitą pusmetį – priešingai“, – pasakojo E.Žironas.

Kadras iš LNK Žinių/Edvinas Girsa
Kadras iš LNK Žinių/Edvinas Girsa

Dienraščio teigimu, pakvietęs teisėjų bankete groti vietos vestuvių muzikantus Saulių Gervicką ir Edviną Girsą, verslininkas ne tik nesumokėjo jiems žadėtų 120 eurų, bet ir atlyginimo išdrįsusiems prašyti muzikantams ėmė grasinti susidorojimu.

E.Žironas sakė, kad muzikantai grojo neilgai ir muzika teisininkams ne itin patiko. Jis teigė, kad šeimininkas buvo atėjęs aplankyti svečių, buvo prisėdęs prie stalo.

Apeliacinio teismo pirmininkas patvirtino, kad įvykiu domėjosi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai.

Po dienraščio publikacijos jis kreipėsi į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją ir kitas teismų savivaldos institucijas išaiškinimo, kur gali pietauti teisėjai.

Pirmininkas apsiriko?

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Egidijus Žironas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Egidijus Žironas

Apeliacinio teismo pirmininkas E.Žironas iš pradžių teigė, kad jo vadovaujame teisme nenagrinėjamos su Kaišiadorių verslininku A.Radvila susijusios bylos. Tačiau viešai informaciją apie bylas skelbiančio portalo „eteismai“ duomenys rodo, kad šis teismas priėmė mažiausiai keturis sprendimus, susijusius su šia įmone.

Apeliacinio teismo atstovė spaudai K.Petrošienė pirmininko netikslų pasakymą pavadino „elementaria žmogiška klaida“.

„Esu įsitikinusi, kad pirmininkas E.Žironas, sakydamas „nėra bylų“ turėjo galvoje tai, kad šiuo metu – dabar ir renginio metu (spaudos konferencijos metu – BNS). Lietuvos apeliaciniame teisme nėra nagrinėjamos su ponu Radvila ar jo įmonėmis susijusios bylos. Tai žinau, nes pati buvau kabinete, kai pirmininkas paprašė surasti, ar šiuo metu teisme yra tokių bylų ir ar jų buvo aptariamo renginio metu. Pirmininko netikslus pasakymas – elementari žmogiška klaida“, – trečiadienį BNS sakė Apeliacinio teismo atstovė spaudai Kristina Petrošienė.

Sausio 9 dieną Filharmonijoje Kaune buvo paminėtas Lietuvos apeliacinio teismo ir penkių apygardų teismų atkūrimo jubiliejus.

Po šventės 11 Apeliacinio teismo teisėjų užsuko į užeigą Kaišiadorių rajone.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min