TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisėjų taryba atidėjo klausimo dėl teisėjos V. Savickienės atleidimo iš pareigų svarstymą

Teisėjas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Teisėjas
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Nacionalinėje teismų administracijoje vyko Teisėjų tarybos posėdis. Jame nuspręsta atidėti klausimo dėl patarimo prezidentei atleisti iš teisėjo pareigų Panevėžio apygardos administracinio teismo teisėją Vaivą Savickienę dėl teisėjo vardo pažeminimo svarstymą ir sudaryti laikinąją komisiją, kuri detaliai išsiaiškintų susidariusią situaciją ir išanalizuotų faktinius duomenis.

Kaip informuoja Nacionalinė teismų administracija, liepos 28 dieną šalies vadovė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl patarimo atleisti V.Savickienę iš teisėjo pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą. Toks kreipimasis buvo pateiktas, kai Teisėjų etikos ir drausmės komisija (toliau – Komisija) teisėjai iškėlė drausmės bylą ir ją perdavė nagrinėti Teisėjų garbės teismui. 

Teisėjai iškelta drausmės byla buvo pradėta nagrinėti rugsėjo 17 d.ieną vykusiame Teisėjų garbės teismo posėdyje, tačiau nuspręsta nagrinėjimą atidėti, kol paaiškės šalies vadovės inicijuoto proceso dėl V.Savickienės atleidimo ir teisėjo pareigų baigtis.

Teisėjų tarybai V.Savickienė savo kaltę neigė ir tikino, kad  veiksmų, kurie galėjo pažeminti teisėjo vardą, nepadarė.

„Teisėjų etikos ir drausmės komisijos išvada nėra konstatavimas, kad nusižengimas padarytas. Tai gali padaryti tik Teisėjų garbės teismas“, – posėdžio metu pabrėžė Teisėjų tarybos pirmininkė Laima Garnelienė.

Teisėjų tarybos sprendimas sudaryti laikinąją komisiją, kuri ištirs susidariusią situaciją bei aplinkybes, priimtas atsižvelgus į Konstitucinio Teismo sprendimą, kuriame nustatyta, kad Teisėjų taryba gali patarti šalies prezidentui dėl teisėjo atleidimo tik įsitikinusi, kad teisėjas tikrai pažemino teisėjo vardą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Teisėjų taryba
Parašykite atsiliepimą apie 15min