Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 3d. 10:38 , atnaujinta: 2012 vasario 3d. 15:10

Prezidentė atleido keturis Kauno teisėjus iš pareigų

Gerutis Varanavičius ir Valdonė Račiūnienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gerutis Varanavičius ir Valdonė Račiūnienė

Į viešumą iškilus faktams, kad Kauno miesto apygardos administraciniame ir Kauno miesto apylinkės teismuose tarp teisėjų buvo užsimezgę kabinetiniai santykiai, ir Lietuvos Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei Teisėjų tarybos paprašius patarimo, su Kauno istorija susijusius teisėjus, išskyrus Almantą Lisiauską, šiandien Teisėjų taryba patarė atleisti.

Kauno miesto apylinkės teismo teisėjas A.Lisiauskas atostogauja, todėl Teisėjų tarybai pateikė prašymą atidėti svarstymą, kad galėtų susipažinti su kaltinimais (plačiąja prasme), kuo grindžiamas kaltinimas pažeminus teisėjo vardą. Kadangi teisėjo atostogos baigiasi vasario 21 d., teisėjo atleidimo klausimas bus sprendžiamas artimiausio Teisėjų tarybos posėdžio metu.

Kauno miesto apygardos administracinio teismo teisėją ir šio teismo pirmininko pavaduotoją Kęstutį Gudyną, Kauno miesto apylinkės teismo teisėjus Rimantą Bučmą Teisėjų taryba vienbalsiai patarė atleisti savo noru.

Teisėjų tarybos pirmininkui Gintarui Kryževičiui (jo komentarą žr. apačioje) posėdžio metu dalyvavusių teisėjų Valdonės Račiūnienės ir Geručio Varanavičiaus pasiteiravus, ar jie prašymus atleisti pateikė savo valia ir be jokio spaudimo, abu teisėjai patvirtino, kad spaudimas nebuvo daromas. „Aš pati parašiau ir pasirašiau bei įteikiau“, –  Teisėjų tarybai sakė Valdonė Račiūnienė.

Teisėjų taryba vienbalsiai Lietuvos Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei šiuos teisėjus taip pat  patarė atleisti.

G.Varanavičius tikisi Prezidentės malonės

Vienas teisėjų, pateikusių prašymą būti atleistam iš užimamų pareigų, Gerutis Varanavičius tikisi, kad šalies vadovė pakeis savo poziciją ir bent jo neatleis. Jo įsitikinimu, tai, kad kalbėjosi su kolega dėl švelnesnės nuobaudos skyrimo vienoje administracinės teisės pažeidimo byloje, laikytinas etikos pažeidimu, tačiau negali nubraukti viso jo 20 metų teisėjo darbo.

Jis pabrėžė, kad didelė patirtis ir ilgametė karjerą teisme įrodo, kad jis nėra atsitiktinė figūra Lietuvos teisinėje sistemoje ir nusipelno pasitikėjimo. G.Varanavičius viliasi, kad visą tai įvertins Daliai Grybauskaitė, kurios rankose – galutinis sprendimas dėl teisėjų atleidimo.

Atnaujinta 15.10 val.: Prezidentė atleido keturis Kauno teisėjus iš pareigų

Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretus dėl keturių Kauno teisėjų atleidimo, pranešė Prezidentūra.

Kauno apygardos administracinio teismo teisėjas ir šio teismo pirmininko pavaduotojas Kęstutis Gudynas, Kauno miesto apylinkės teismo teisėjai Rimantas Bučma, Valdonė Račiūnienė ir Gerutis Varanavičius buvo padavę pareiškimus trauktis iš pareigų savo noru.

VIDEO: 15min.lt - G.Kryževičius apie 4 teisėjų atleidimą: katastrofos nėra

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min