Kaip praneša Prezidento spaudos tarnyba, tokį sprendimą valstybės vadovė priėmė įvertinusi Specialiųjų tyrimų tarnybos ir prokurorų pateiktus duomenis, kurie paaiškėjo tiriant už teisėjo vardo pažeminimą atleisto buvusio Vilniaus apygardos teismo teisėjo Ryšardo Skirtuno kyšininkavimo bylą.
15min.lt jau rašė, kad V.Dovidaitis, pažeisdamas bylų skirstymo taisykles, patenkino R.Skirtuno prašymą paskirti jam apeliacine tvarka nagrinėti baudžiamąją bylą ir toleravo nederamą R.Skirtuno elgesį, kai jis neatvyko į darbą.
Teisėjų tarybos sekretorės, Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjos Laimos Garnelienės teigimu, teisėjui Viktorui Dovidaičiui elektroniniu paštu buvo išsiųsta prokuratūros informacija su prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu. Generalinės prokuratūros raštas vadinasi „Dėl V.Dovidaičio galimai padarytų drausminių nusižengimų“.
Teisėjų tarybos sekretorės teigimu, penktadienį vyks eilinis Teisėjų tarybos posėdis, kuriame bus nagrinėjamas ne tik V.Dovidaičio klausimas: „Teisėjas V.Dovidaitis Teisėjų tarybos gali prašyti atidėti klausimo nagrinėjimą, jei jis medžiagos negavo, su ja nebuvo supažindintas, arba itin didelė medžiagos apimtis ir jis nespėjo su ja susipažinti.“
Laimos Garnelienės teigimu, teisėjui V.Dovidaičiui buvo persiųsta apie 100 puslapių apimties medžiaga, su kuria teisėjas turėtų susipažinti. Generalinės prokuratūros persiųstoje informacijoje teigiama, kad 2012 m. gegužės 17 dieną Generalinis prokuroras pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo V.Dovidaičio galimai padarytų nusikalstamų veikų.
Išnagrinėjusi prokuratūros pateiktą medžiagą, Teisėjų taryba gali ir nepritarti prezidentės D.Grybauskaitės dekretui, kuriuo siūloma atleisti Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją V.Dovidaitį.
„Jei Teisėjų taryba nepritaria, prezidentė negali priimti dekreto dėl teisėjo atleidimo. Teismų įstatyme parašyta ir Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad jei Teisėjų taryba pritaria prezidento dekretui, tai prezidentas turi laisvą valią, gali naudotis Teisėjų tarybos patarimu, gali juo ir nesinaudoti, jei Teisėjų taryba nepritaria prezidento dekretui, jam šis sprendimas privalomas, tokiu būdu toks Teisėjų tarybos sprendimas saisto prezidentę“, – pasakojo Teisėjų tarybos sekretorė L.Garnelienė.
Teisėjo komentaras
V.Dovydaitis nesutinka su kaltinimais. Nors dar su Teisėjų tarybos persiųsta medžiaga nespėjo susipažinti, tačiau, anot teisėjo, jis nesijaučia padaręs nusižengimų ir Teisėjų taryboje žada gintis: „Aš nesutinku su kaltinimais, manau nesu padaręs jokių nusižengimų. Pusę atsiųstos medžiagos sudaro mano apklausos, kuriose aš esu porą kartų apklaustas kaip specialusis liudininkas. Taip pat aprašomi kažkokie įrašai, su jais esu susipažinęs apklausos metu, tai nėra naujiena man.“
