Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti
2017 01 06

Teisėjų taryba: prieš žmoną smurtavęs Petras Kontrimas turi būti atleistas iš teisėjo pareigų

Penktadienį vykusiame posėdyje Teisėjų taryba nusprendė patarti Prezidentei iš teisėjo pareigų atleisti prieš žmoną smurtavusį Petrą Kontrimą.
Moterį, įtariama, sumušęs teisėjas Petras Kontrimas
Moterį, įtariama, sumušęs teisėjas Petras Kontrimas / eteismai.lt ir 15min fotomontažas

Teisėjų tarybos sprendimas priimtas atsižvelgus į Prezidentės dekretą, ikiteisminio tyrimo duomenis ir paties teisėjo posėdyje pateiktus paaiškinimus.

Anksčiau Teisėjų taryba šio klausimo svarstyti negalėjo, nes iš Prokuratūros nebuvo gavusi reikiamos medžiagos. Be to, nedarbingumo pažymėjimą pateikęs P. Kontrimas (jo teisėjo įgaliojimai sustabdyti nuo 2016 m. lapkričio 29 d.) gruodžio 9 d. Teisėjų tarybos posėdyje nepasirodė, o jam nesant klausimas taip pat negalėjo būti sprendžiamas.

„Spręsdami dėl teisėjo drausminės atsakomybės vertinome, ar teisėjas pažeidė etiką. Teisėjo etika reikalauja laikytis įstatymų, būti padoria ir pavyzdinga asmenybe. Nustatėme, kad teisėjas sunkiai apgirtęs inicijavo konfliktą, – teigia Teisėjų tarybos narys Algis Norkūnas. – Nustatyta, kad teisėjas konflikto nesprendė taikiomis priemonėmis, jo nevaldė.

Priešingai – jis eskalavo šį konfliktą, pats rašė pareiškimą, kitą asmenį melagingai kaltindamas smurtu. Tokios aplinkybės leidžia spręsti, kad savo veiksmais dėl konflikto atsiradimo ir jam vykstant P. Kontrimas pažemino teisėjo vardą."

A.Norkūnas pažymi, kad P. Kontrimas savo elgesiu pažeidė teisėjų etikos padorumo ir pavyzdingumo principų reikalavimus: toks elgesys kenkia teismų autoritetui, yra nesuderinamas su teisėjo etikai keliamais reikalavimais ir tinkamu teisėjo elgesiu.

Iki gruodžio 9 d. posėdžio iš Prokuratūros šio klausimo svarstymui reikalingos medžiagos negavusi Teisėjų taryba buvo priversta P. Kontrimo atleidimo iš pareigų klausimą atidėti iki dabar.

Gavusi reikiamą medžiagą, Teisėjų taryba nedelsdama P. Kontrimo atleidimo klausimą įtraukė į savo posėdžio darbotvarkę ir priėmė vieningą sprendimą.

Teisėjų tarybos narys pažymi, kad šis atvejis atkreipė teismų pirmininkų dėmesį į teisėjų elgesį, privertė susimąstyti apie teisingumo rūmuose vyraujančią psichologinę atmosferą ir atidžiau sekti situaciją savo teismuose.

„Tikimės, kad ši skaudi ir nemaloni istorija dar kartą primins visai visuomenei greta mūsų vešinčias smurto apraiškas ir padrąsins apie jas prabilti ar esant galimybei užkirsti joms kelią", – teigia A. Norkūnas.

15min primena, kad lapkričio 26 d. 23.55 val. viename Kretingos Topolių akligatvio namo bute konflikto metu neblaivus 57-rių metų Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjas P.Kontrimas, įtariama, sumušė šešiasdešimtmetę savo žmoną. Kaip tuomet pranešė Policijos departamentas, P.Kontrimui buvo nustatytas net 2,68 prom. girtumas. Vėliau teisėjas bandė dėl smurto apkaltinti savo sutuoktinę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius