2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Teisėjų taryba pritarė D.Jočienės kandidatūrai į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas

Teisėjų taryba per neeilinį posėdį pirmadienį vieningai patarė prezidentui teikti Seimui buvusios Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkės Danutės Jočienės kandidatūrai į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas.
Danutė Jočienė
Danutė Jočienė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Už tai balsavo 16 neeiliniame posėdyje dalyvavusių tarybos narių.

„Profesorė, daktarė Danutė Jočienė – plačiai valstybėje žinoma teisininkė, dirbanti žmogaus teisių srityje ir ne tik šioje vienoje srityje. Danutė Jočienė turi ilgametės mokslinio ir pedagoginio darbo patirties, yra daugelio mokymo, mokslo ir metodikos straipsnių autorė. Kandidatė yra tiek puiki teisės teoretikė, tiek ir praktikė“, – per posėdį sakė prezidento patarėjas Andrius Kabišaitis.

53 metų D.Jočienė sakė, kad ji save laiko „Lietuvos teismų sistemos žmogumi“.

Ji teigė, kad Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyrius jai yra artimas tiek profesine, tiek žmogiška prasme.

„Darbo Europos Žmogaus Teisių Teisme metu tikrai nemažai bylų buvo būtent susijusios su baudžiamąja teise, su baudžiamuoju procesu ypatingai. Tikiuosi, kad bent jau iš tarptautinės pusės tikrai galėsiu prisidėti aiškinant vieną ar kitą baudžiamosios teisės aspektą mūsų Aukščiausiajame Teisme“, – kalbėjo D.Jočienė.

Teisininkė sakė esanti pasiryžusi mokytis ir diskutuoti.

„Mes labai praktikuojam mišrias kolegijas – su tiek kvalifikacijų, su tiek garbingų faktų profesinės karjeros, žmonės tokie Aukščiausiajame teisme turi atrasti savo vietą“, – sakė Teisėjų tarybos pirmininkė, Aukščiausiojo Teismo teisėja Sigita Rudėnaitė.

Į Teisėjų tarybą dėl D.Jočienės karjeros dekretu kreipėsi prezidentas Gitanas Nausėda. Tarybai pritarus, prezidentas D.Jočienės kandidatūrą turės teikti Seimui.

Liepą D.Jočienė šalies vadovui parašė prašymą, jame nurodė, jog, remdamasi Teismų įstatymo 60 straipsniu, esant galimybei prašo teikti jos kandidatūrą Seimui į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjus.

Šis Teismų įstatymo straipsnis reglamentuoja buvusių Konstitucinio Teismo, Aukščiausiojo Teismo, Europos Sąjungos Teisingumo Teismo, Europos Sąjungos Bendrojo Teismo ar Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjų teisę būti paskirtiems teisėjais.

Pagal įstatymą, aukščiau nurodyti teisėjai be egzamino ir atrankos turi teisę būti skiriami Aukščiausiojo Teismo, Apeliacinio teismo, Vyriausiojo administracinio teismo, apygardos teismo, apygardos administracinio teismo ar apylinkės teismo teisėjais.

Pagal Konstituciją Aukščiausiojo Teismo teisėjus skiria ir atleidžia Seimas prezidento teikimu.

D.Jočienė yra baigusi Vilniaus universiteto Teisės fakultetą, čia apsigynusi daktaro disertaciją. 1994–2003 metais ji dirbo universiteto Teisės fakultete, dabar dėsto Mykolo Romerio universitete.

2003–2004 metais D.Jočienė ėjo Vyriausybės atstovės Europos Žmogaus Teisių Teisme pareigas, 2004–2013 metais buvo šio teismo teisėja, 2014–2023 metais ji dirbo KT, nuo 2021-ųjų birželio jam vadovavo.

D.Jočienės specializacija – žmogaus teisės, tarptautinių sutarčių, tarptautinių organizacijų teisė ir tarptautinės teisės principai bei konstitucinė teisė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min