Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisėjų taryba pritarė Viktoro Aiduko atleidimui

Sprendimo paskelbimas Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Sprendimo paskelbimas Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje
Šaltinis: BNS
0
A A

Penktadienį Teisėjų taryba neeiliniame posėdyje vienbalsiai patarė prezidentei kreiptis į Seimą dėl Aukščiausiojo Teismo teisėjo Viktoro Aiduko atleidimo.

Į tarybą Dalia Grybauskaitė dėl teikimo atleisti teisėsaugos tyrime figūruojantį teisėją dekretu kreipėsi pirmadienį.

Aukščiausiojo Teismo teisėjus prezidentės teikimu skiria ir atleidžia Seimas.

63 metų V.Aidukas atsistatydinimo pareiškimą Aukščiausiojo Teismo pirmininkui Rimvydui Norkui įteikė penktadienį.

Pareiškime V.Aidukas nurodė, kad apsisprendimą lėmė „nevienareikšmės diskusijos viešojoje erdvėje“ šių metų vasario 23 dieną teisėsaugai pradėjus tyrimą dėl Vilniaus apygardos prokuratūros skyriaus vadovės Ritos Aliukonienės. Šiame tyrime teisėjas V.Aidukas apklaustas kaip specialusis liudytojas.

„Pareiškiu, kad minėta byla Lietuvos Aukščiausiajame Teisme kasacine tvarka buvo nagrinėta nuosekliai ir skrupulingai, laikantis Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimų ir nenukrypstant nuo nusistovėjusios baudžiamosios jurisprudencijos“, – rašoma teisėjo V.Aiduko pareiškime.

V.Aidukas nurodo, kad prašo jį atleisti savo noru.

Prokurorė V.Aliukonienė įtariama prekyba poveikiu stambiu mastu. Teisėsauga turi duomenų, kad ji galėjo veikti Aukščiausiajam Teismui nagrinėjant vadinamąją Darbo partijos juodosios buhalterijos baudžiamąją bylą. Teisėjų kolegijos pirmininku nagrinėjant minėtą bylą pirmininkavo V.Aidukas.

Kol sprendžiamas atleidimo iš pareigų klausimas, teisėjas V.Aidukas bylų nenagrinėjo. Jam suteiktos nemokamos atostogos.

Generalinės prokuratūros teigimu, tyrimas, kuriame įtariama R.Aliukonienė, susijęs su Darbo partijos bylos nagrinėjimu LAT. Neoficialiomis žiniomis, tiriami įtarimai, jog galėjo būti siekiama paveikti Aukščiausiojo Teismo sprendimą tuometinio „darbiečio“ Vytauto Gapšio naudai siekiant jo išteisinimo. BNS žiniomis, įtarimai šiame tyrime pareikšti ir kelių ženklinimo bendrovės „Kasandros grupė“ savininkui Arūnui Cicėnui.

Darbo partijos bylą su kasaciniais skundais Aukščiausiajame Teisme per tris posėdžius išnagrinėjo mišri Baudžiamųjų bylų skyriaus ir Civilinių bylų skyriaus septynių teisėjų kolegija. Ją be V.Aiduko sudarė Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjai Rima Ažubalytė, Tomas Šeškauskas, Armanas Abramavičius, Olegas Fedosiukas ir Civilinių bylų skyriaus teisėjos Sigita Rudėnaitė ir Birutė Janavičiūtė.

Paskutinės instancijos teismas gruodžio pabaigoje paskelbė, kad Darbo partija turėjo būti teisiama „juodosios buhalterijos“ byloje, nepaisant to, kad ji reorganizavosi prieš pirmosios instancijos teismo nuosprendį.

Aukščiausiasis Teismas taip pat paskelbė, kad Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas, buvęs jos lyderis Vytautas Gapšys ir buvusi finansininkė Marina Liutkevičienė pagrįstai nuteisti už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą. Jiems skirtos piniginės baudos. Teismas taip pat patvirtino Apeliacinio teismo sprendimą išteisinti juos dėl sukčiavimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min