2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 08 28

Teisėjų taryba spręs, ar patarti prezidentui atleisti neblaivų vairavusį M.Striauką

Teisėjų taryba penktadienį spręs dėl patarimo prezidentui iš pareigų atleisti neblaivų vairavusį Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėją Mindaugą Striauką.
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Striaukas
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Striaukas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Pirmą kartą šį klausimą Teisėjų taryba turėjo nagrinėti gegužės 29 dieną, tačiau tuomet svarstymą ji atidėjo iki tol, kol bus gautas Teisėjų garbės teismo sprendimas šiuo klausimu.

Liepos viduryje Teisėjų garbės teismas M.Striaukui skyrė griežtą papeikimą. Garbės teismas įvertino tai, kad M.Striauko padaryti pažeidimai yra vienkartinio pobūdžio, teisėjas turi ilgametę darbo patirtį, charakterizuojamas tik teigiamai, o byloje nėra jokios informacijos apie tai, kad jis piktnaudžiautų alkoholiu.

M.Striaukas policijos neblaivus prie automobilio vairo sustabdytas gegužės 19-osios rytą, apie 7.40 val., Vilniuje.

Tuomet jam nustatytas 0,61 promilės girtumas. Policijos teigimu, teisėjas nepadarė jokio pažeidimo, tiesiog buvo sustabdytas patikrinti.

Po šio įvykio prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl patarimo atleisti M.Striauką iš teisėjo pareigų, tačiau taryba atidėjo šio klausimo svarstymą.

Teisėjų tarybos posėdyje M.Striaukas tuomet sulaukė ir palaikymo, o daugelis narių išreiškė abejones, kad jo atleidimas būtų per griežta ir per ankstyva sankcija.

M.Striaukas tiek Teisėjų taryboje, tiek Teisėjų garbės teisme neneigė incidento išvakarėse vartojęs alkoholį. Savo kaltę jis visiškai pripažino, gailėjosi ir ne kartą sakė prisiimantis visą atsakomybę už savo poelgį bei suvokiantis, kad atsakomybė gali būti ir griežčiausia, tai yra – atleidimas iš pareigų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min