TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius: teisėjai savo sprendimus komentuoti privalo

Gintaras Kryževičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gintaras Kryževičius
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Savo sprendimų teisėjai dažniausiai nekomentuoja, taip palikdami visuomenei daug vietos interpretacijoms. Tačiau Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius mano, kad visuomenei būtina paaiškinti, dėl ko teisėjas priima vieną ar kitą sprendimą.

„Negaliu sutikti su tokia pozicija, kai mūsų teisėjai teigia, kad tam, jog galėtum komentuoti atliekamus veiksmus, reikia gauti prokuroro sutikimą. Tai yra visiškai iškreiptas baudžiamojo proceso kodekso nuostatų aiškinimas. Sprendimą galima komentuoti ir reikia komentuoti“, – Žinių radijo laidoje „Aktualioji valanda“ ketvirtadienį kalbėjo G Kryževičius.

Jis pabrėžė, kad kalbant apie ikiteisminio tyrimo duomenis, jų jokiu būdu negalima atskleisti. Ikiteisminio tyrimo šeimininkas, kaip sako G.Kryževičius, yra prokuroras, tačiau tai nereiškia, kad nuo bylos kaltinamųjų galima informaciją slėpti.

„Teisėjas atlieka patį procesinį veiksmą. Šioje dalyje, kai sprendžiamas suėmimo, suėmimo pratęsimo klausimas, šie duomenys yra vieši vien dėl to, kad vyksta rungimasis šioje projekto stadijoje. (...) Tie asmenys, kurių laisvę siekiama suvaržyti, turi žinoti viską, kas vyksta“, – sakė pirmininkas.

G.Kryževičius nurodė, kad slaptumas, pavyzdžiui, siekiant apsaugoti liudininkus, būtinas, tačiau informaciją visuomenei vis tiek teikti reikia. „Žinoma, aš nekalbu apie tai, kad galėtų būti atskleisti visi duomenys, identifikuojantys liudininkus ar kažkokius kitus veiksmus, tačiau naudojant bendro pobūdžio formuluotes, netgi ne reikia, bet yra būtina teikti informaciją“, – reziumavo G.Kryževičius.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min