Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisėsaugos pareigūnai atliko dokumentų poėmį iš viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“

„Vilnius – Europos kultūros sostinė“
Redo Vilimo/BFL nuotr. / „Vilnius – Europos kultūros sostinė“
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus policija ketvirtadienį paėmė dokumentus iš viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS). Dėl galimo turto pasisavinimo ir iššvaistymo atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Vilma Gužaitė BNS sakė, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas praėjusių metų birželio 12 dieną pagal trijų asmenų – Andriaus Nako, Rolando Boravskio ir Šarūno Puidoko – pareiškimą. Jie kreipėsi dėl kuriant svetainę ir portalą panaudotų lėšų. Vienas šių projektų kainavo apie 200 tūkst., kitas – apie pusę milijono.

Iš pradžių buvo atliekamas tyrimas dėl turto iššvaistymo, vėliau, gavus Kultūros ministerijos audito išvadas, pradėtas tyrimas ir dėl turto galimo pasisavinimo.

Pasak prokurorės, įtarimai šioje byloje kol kas niekam nepareikšti, apklausta nemažai liudytojų.

Pareigūnai tiria VEKS veiklą nuo jos įkūrimo ir aiškinasi dėl konkursų skelbimo, lėšų už darbus apmokėjimo pagrįstumo, ar apmokėjimai buvo pagrįsti dokumentais. Bus atliekamos dokumentų finansinės ekspertizės.

VEKS atstovas spaudai Albertas Barauskas BNS sakė, kad dokumentų poėmį ketvirtadienį atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.

Anot jo, poėmio metu buvo paimti VEKS buhalterijos dokumentai nuo 2006 m. rugsėjo 28 d., kai įstaiga buvo įkurta, iki 2007 m. pabaigos.

„Įstaiga šį veiksmą vertina itin pozityviai, nes tikisi, kad pasibaigus tyrimui bus pateiktos visuomenei vienos ar kitos, tačiau kvalifikuotos išvados, kurios leis baigti įvairias spekuliacijas įstaigos veikla“, – tvirtino A.Barauskas.

BNS žiniomis, prokuratūros atliekamu tyrimu jau susidomėjo Seimo antikorupcijos komisija.

Praėjusių metų pradžioje Kultūros ministerija atliko viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ vidaus dokumentų patikrą, kurios metu tikrinti iš ministerijos lėšų finansuojamų projektų dokumentai. Po patikrinimo paskelbta, kad 1,37 milijono litų išlaidų VEKS negali pagrįsti dokumentais.

Viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" atstovai yra sakę, kad minėto patikrinimo metu bendra įstaigos buhalterinė sistema ir finansų kontrolė nebuvo audituojama. Taip pat pažymima, kad viešoji įstaiga „niekada nesutiko su Kultūros ministerijos atliktos dokumentų patikros išvadomis“.

„Ar lėšos panaudotos skaidriai – gali atsakyti tik finansinės veiklos auditas. Atlikti finansinį auditą įstaiga savo steigėjų prašė jau ne kartą, tačiau finansinis auditas iki šiol neatliktas", – BNS sakė VEKS atstovai.

Dėl viešosios įstaigos „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009" (VEKS) veiklos tyrimą nusprendė pradėti ir Seimo Antikorupcijos komisij. Komisija ketina inicijuoti Valstybės kontrolės (VK) auditą, kuris turėtų įvertinti programos 2008 metų finansus.

Kontrolė yra suplanavusi Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio programos, į kurią įeina „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009" programa, auditą. Jis turėtų būti atliktas pirmąjį šių metų ketvirtį.

Tiesa, kontrolieriai neaudituos iš Vilniaus savivaldybės biudžeto programai skiriamų lėšų, nes savivaldybių auditas nėra VK funkcija. Įstaiga finansuojama iš Kultūros ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės biudžetų.

Antikorupcijos komisijos pirmininko „tvarkiečio" Kęsto Komskio teigimu, bene daugiausiai klausimų kyla dėl viešųjų pirkimų procedūrų ir dėl šiuo metu galiojančios tvarkos, pagal kurią numatyta galimybė autorių ir atlikėjų paslaugas pirkti supaprastintu būdu taikant įprastą komercinę praktiką.

Dali Lietuvos menininkų ir visuomenės abejoja VEKS programų skaidrumu ir tikslingumu. Jų teigimu, pinigai švaistomi neaiškios meninės vertės ir abejotino skaidrumo projektams.

2009-aisiais Vilnius kartu su Austrijos miestu Lincu tapo Europos kultūros sostine.

Europos kultūros sostinės statusą Vilniui 2005 metais suteikė Europos Taryba.

Gruodžio 31-osios-sausio 1-osios naktį prie Vilniaus koncertų ir sporto rūmų vilniečiams ir miesto svečiams parodytas miuziklas „@Hoffman_Spragtukas". Vidurnaktį, Katedros aikštėje, sostinės dangų nušvietė Gerto Hofo šviesų ir muzikos spektaklis. Šie du renginiai kainavo apie 3,5 mln. litų.

Ankstesnė Vyriausybė nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" biudžetui buvo įsipareigojusi VEKS programai skirti 40 mln. litų, tačiau naujasis ministrų kabinetas ir Seimas apkarpė finansavimą iki 25 mln. litų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min