Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisiama prezidentės patarėja D.Ulbinaitė: „Kaltės nepripažįstu, duosiu nuoširdžius parodymus“

Daiva Ulbinaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Daiva Ulbinaitė su gynėja (kairėje) teisme
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Teismas sostinėje surengė pirmąjį posėdį prezidentės Dalios Grybauskaitės buvusios patarėjos Daivos Ulbinaitės byloje. Kaltinamosios advokatas iš anksto buvo pateikęs teismui prašymą posėdį atidėti, tačiau antradienį teisme netikėtai pasirodė pakaitinė advokatė. „Esu suinteresuota kuo greitesniu procesu“, – motyvavo kaltinamoji.

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį surengė pirmąjį posėdį valstybės paslapties atskleidimu ir piktnaudžiavimu tarnybinėmis pareigomis kaltinamos buvusios prezidentės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės byloje.

Prokuroras Gintas Ivanauskas posėdžio pradžioje pagarsino kaltinamąjį aktą. Jame teigiama, kad slaptą informaciją, kurią prokurorai vertina kaip valstybės paslaptį, kaltinamoji gavo iš VSD atstovo Vidmanto Kaladinsko.

Slaptą informaciją, kurią prokurorai vertina kaip valstybės paslaptį, kaltinamoji gavo iš VSD atstovo Vidmanto Kaladinsko. Šią informaciją D.Ulbinaitė perdavė BNS redaktorei.

Šią informaciją D.Ulbinaitė perdavė BNS redaktorei, neturėjusiai teisės susipažinti su įslaptintais duomenimis. Netrukus ši informacija per naujienų agentūrą pradėta viešai platinti.

D.Ulbinaitė pareiškė kaltinimo formuluotę suprantanti, tačiau kaltės nepripažįstanti. Kaltinamoji žadėjo duoti nuoširdžiausius parodymus, tačiau tik pačioje proceso pabaigoje, po visų liudytojų apklausų ir dalyvaujant jos pagrindiniam advokatui.

Beje, teismo paklausta, kur šiuo metu dirbu, kaltinamoji sakė užsiimanti individualia veikla.

Iš anksto buvo aišku, kad antradienį bylos nagrinėjimas vargu ar pasistūmės. Teismo atstovė spaudai Rūta Trimailovienė BNS yra sakiusi, kad prieš posėdį gautas kaltinamosios advokato prašymas atidėti bylos nagrinėjimą.

Teismo posėdžius byloje ketinama rengti iš dalies uždarus. Neviešai žadama apklausti ir pačią D.Ulbinaitę, ir daugumą liudytojų.

Baudžiamąją bylą nagrinėja trijų teisėjų kolegija – Robertas Rainys, Miroslavas Gvozdovičius ir Irma Randakevičienė. Apylinkės teisme trijų teisėjų kolegija paprastai nagrinėja visuomenei didelę reikšmę turinčias ir sudėtingas bylas. Maža to, D.Ulbinaitės byloje budi ir ketvirtasis, atsarginis teisėjas, kuris esant reikalui galėtų pakeisti kažkurį iš nuolatinių kolegijos narių.

D.Ulbinaitė antradienį po posėdžio žurnalistams dar sykį pareiškė, kad nemano, jog atskleidė kažkokią valstybės paslaptį. Paklausta, ar nesutinka su prokuratūros pozicija, kad slaptos informacijos nutekinimu buvo padaryta didelė žala prezidentūros prestižui, siūlė teirautis apie tai prokuroro.

VIDEO: 15min.lt - Daivos Ulbinaitės komentaras po pirmojo posėdžio

Bylą kuruojantis prokuroras G.Ivanauskas po posėdžio žiniasklaidos dėmesio sąmoningai išvengė – paliko teismo rūmus per atsargines tarnybines duris.

Ikiteisminis tyrimas vykdytas nuo pernai spalio, kai naujienų agentūra BNS paskelbė apie Valstybės saugumo departamento perspėjimus, jog Rusija rengia informacines atakas prieš šalies vadovus.

Šiame ikiteisminiame tyrime 2013 m. rudenį BNS redaktorės Jūratės Damulytės namuose buvo atliktos kratos, ji buvo sekama, o teismas įpareigojo atskleisti informacijos šaltinį. Tyrimo metu taip pat klausytasi keliolikos esamų ir buvusių BNS darbuotojų pokalbių telefonu. Vilniaus apygardos teismas vėliau paskelbė, kad visi šie veiksmai buvo neteisėti, šiame tyrime buvo neteisėtai sekami naujienų agentūros BNS darbuotojai.

Prokuroras teismui bylą perdavė birželį.

Perdavus bylą teismui, D.Ulbinaitė pasitraukė iš prezidentės Dalios Grybauskaitės komandos. Ji neigia padariusi nusikaltimą. Pernai D.Ulbinaitė šią istoriją yra pavadinusi gerai organizuota provokacija prie prezidentę D.Grybauskaitę.

Kitas posėdis planuojamas spalio 21 dieną. Teismas jau yra suplanavęs posėdžius spalio 22 ir 28 ir lapkričio 4, 5, 6, 10, 12 dienomis.

Liudytojų apklausos planuojamos spalį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min