Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisingumo ministerija dokumentus siųs tik elektroniniu paštu

Dokumentai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dokumentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisingumo ministerija nuo liepos mėnesio dokumentus kitoms institucijoms ketina siųsti vien elektroniniu paštu ir prašo tą patį daryti su jai adresuota korespondencija. Paprastu paštu bus siunčiami tik dokumentų originalai.

Šiuo metu valstybės institucijos kasdien gauna ir išsiunčia gausybę dokumentų, kurių persiuntimui išleidžiama nemažai biudžeto lėšų. Pavyzdžiui, Teisingumo ministerija per metus gauna beveik 90 tūkst., o išsiunčia apie 60 tūkst. lapų popieriaus. Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, informaciją persiųsti šiais elektroninio amžiaus laikais galima žymiai efektyviau ir pigiau naudojantis paprasčiausiu elektroniniu paštu, tačiau valstybės institucijos tai daro vis dar retai.

Siekiant taupyti lėšas bei sparčiau apsikeisti informacija, Teisingumo ministerija planuoja visoms Vyriausybės institucijoms dokumentus siųsti tik elektroniniu paštu ir prašo tokiu pat būdu perduoti jai adresuojamą korespondenciją. „Paprastu paštu persiųsti laiškus užtrunka iki keleto dienų, tai kainuoja ir papildomai apkrauna institucijų raštines nereikalingu darbu – skanuoti ar šviesti gautus dokumentus. Skubiais atvejais įstaigų darbuotojai laiškus veža ar patys neša į kitą instituciją, taip gaišdami brangų savo laiką bei eikvodami kitoms reikmėms skirtas lėšas. Siekiant taupyti ir laiką ir pinigus, privalome maksimaliai išnaudoti elektronines priemones, kurios jau seniai leidžia žymiai efektyviau organizuoti apsikeitimą informacija“, - sako R. Šimašius.

Ministro teigimu, norint suderinti teisės aktų projektus institucijoms nereikia siųsti ir skanuotų dokumentų - pakanka elektroniniu paštu išsiųsti nuorodą į bendrą Seimo teisės aktų sistemą, kurioje visi Vyriausybės institucijų rengiami teisės aktų projektai skelbiami jau nuo birželio vidurio.

Elektroninio dokumentų persiuntimo praktikos neseniai pradėjo laikytis ir Valstybės kontrolė. R. Šimašius tikisi, kad artimiausiu metu taip informacija apsikeisti bus galima ir su kitomis institucijomis ir šie geros praktikos pavyzdžiai užkirs kelią teiginiams, kad to padaryti neįmanoma ar per daug sudėtinga.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min