Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisingumo ministerija siūlo neleisti genocido vykdytojams nuo atsakomybės slėptis po laiko skraiste

Remigijus Šimašius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Remigijus Šimašius
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisingumo ministerija siūlo nustatyti, kad žmonės, Sovietinės bei nacistinės okupacijos (1940–1991 m.) metu patyrę žalą, turi teisę reikalauti ją atlyginti nevaržomi jokių senaties terminų.

Šiuo metu įstatymuose nėra įtvirtinta, kad nuo sovietų ir nacių represijų nukentėję asmenys gali reikalauti atlyginti žalą iš kaltų asmenų nepaisant prabėgusio laiko. Konstitucinis Teismas išaiškino, kad teisės aktuose nesant įtvirtinimo, jog tokiais nusikaltimais padarytai žalai jokie senaties terminai negalioja, atsiranda prieštaravimas Konstitucijoje įtvirtintiems teisinės valstybės ir teisingumo principams.

Atsižvelgiant į tai, Teisingumo ministerija parengė įstatymo „Dėl atsakomybės už Lietuvos gyventojų genocidą“ pataisas ir įrašė konkrečią nuostatą, kad dėl genocido žalą patyręs asmuo turi teisę reikalauti iš kaltų asmenų atlyginti tiek turtinę, tiek ir neturtinę žalą, o tai padaryti  gali nevaržomas jokių senaties terminų.

Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, panaikinus šią teisės spragą bus užtikrinta, kad laiko matas netaptų galimybe išsivaduoti nuo asmeninės atsakomybės genocido vykdytojams, o nuo jų nukentėjusieji asmenys galėtų bet kuriuo metu pareikalauti teisingo atlygio už patirtą neteisybę.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min