-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 06 26

Teisingumo ministerija siūlo profesinį mokymą įkalinimo įstaigų pareigūnams

Teisingumo ministerijos sudaryta darbo grupė parengė ir viešam svarstymui pateikė naujojo Tarnybos Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos statuto projektą.
Už grotų
Kalėjimas / Aliaus Koroliovo nuotr.

Pagrindiniai Statuto projekto tikslai – pataisos pareigūnų pasirengimo vykdyti pareigas užtikrinimas; korupcinių ryšių plitimo galimybės Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose sumažinimas; teisinių prielaidų užtikrinant optimalų tarnybos Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose organizavimą sudarymas.

Statute siūloma naujovė – pareigūnų profesinio mokymo organizavimas. Siūloma įtvirtinti asmenų, pageidaujančių tarnauti Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose, privalomąjį profesinį mokymą. Tai leis užtikrinti, kad bausmių vykdymo sistemoje dirbs tik kvalifikuoti asmenys, baigę profesinio mokymo programas pataisos pareigūnų mokymo įstaigoje. Profesinio mokymo programos apims socialinio reabilitacinio darbo su nuteistaisiais organizavimą ir vykdymą, taip pat kitus darbo su nuteistaisiais ir suimtaisiais aspektus.

Be to, Statute siūloma nustatyti, kad pareigūnas iš tarnybos turėtų būti atleidžiamas, kai jam sukanka ne 50 metų, kaip nustatyta šiuo metu, bet kai sukanka 55 metai.

„Statuto projektu siekiama didinti kalėjimų sistemos veiklos efektyvumą. Pataisos įstaigų sistemoje turi tarnauti profesionalūs pareigūnai“, – įsitikinęs Teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Pažymėtina, kad Teisingumo ministerija įgyvendindama Nacionalinės kovos su korupcija 2011-2014 m. programos įgyvendinimo priemonių planą, Statuto projekte siūlo nustatyti Kalėjimų departamento direktoriaus, direktoriaus pavaduotojų ir šiam departamentui pavaldžių įstaigų direktorių kadencijas penkeriems metams. Tokiu būdu įtvirtinama šių įstaigų vadovaujančių asmenų rotacija, kas leis sumažinti korupcinių ryšių plitimo galimybes.

Be to, Statute siūloma nustatyti, kad pareigūnas iš tarnybos turėtų būti atleidžiamas, kai jam sukanka ne 50 metų, kaip nustatyta šiuo metu, bet kai sukanka 55 metai, kas turėtų padėti išlaikyti tarnyboje didelę patirtį turinčius darbuotojus. Atsižvelgiant į teisėtus tarnaujančių pareigūnų lūkesčius, numatoma galimybė dabar tarnaujantiems pareigūnams baigti tarnybą 50 metų arba tęsti ją toliau.

Projekte siūloma nustatyti tokius pačius koeficientus už tarnybinį rangą ir kompensavimą pareigūnams už vykimą į tarnybos vietą ir iš jos, kaip tai buvo nustatyta 2008 m. lapkričio 6 d. įstatymu, patvirtinus naują Statuto redakciją, tačiau šių nuostatų įsigaliojimas buvo nukeltas. Projekte įtvirtinamos nuostatos dėl pareigūnų sveikatos priežiūros, medicininės reabilitacijos, sveikatos grąžinamojo ir antirecidyvinio gydymo. Visomis šiomis priemonėmis siekiama padidinti pareigūnų motyvaciją tarnybai Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose, šiose įstaigose išlaikyti turinčius aukštą kvalifikaciją ir patirtį pareigūnus ir pritraukti naujus pareigūnus.

Darbo grupė, atsižvelgdama į profesinių sąjungų pasiūlymus, Statuto projekte numatė, kad skiriant tarnybinę nuobaudą bet kuriam profesinių sąjungų nariui, išskyrus tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš tarnybos, būtų gautas išankstinis profesinės sąjungos renkamojo organo sutikimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius