Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisingumo ministerija: sprendimas atsisakyti autoparko pasiteisino

Teisingumo ministerija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Teisingumo ministerija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Atsisakius nuosavų automobilių ir vairuotojų, Teisingumo ministerija per mėnesį transporto priemonėms išleidžia tris kartus mažiau.

Nuo šių metų birželio galutinai persėdusi į nuomojamą transportą bei taksi, ministerija transporto paslaugoms pirkti per mėnesį vidutiniškai išleidžia apie 5,6 tūkst. litų. Lyginant su nuosavo autoparko išlaikymo kaštais, tai yra tris kartus pigiau, mat savų automobilių bei vairuotojų išlaikymas per mėnesį vidutiniškai atsieidavo apie 16 tūkst. litų. 2008 m., vadovaujant dar ankstesnei Vyriausybei, šios išlaidos per mėnesį siekė vidutiniškai apie 29 tūkst. litų.

„Tikslesnius skaičius galėsime palyginti po metų, tačiau jau trečdalio metų rezultatai akivaizdžiai rodo, kad tai pasiteisina ir leidžia gerokai sutaupyti. Visų ministerijai pavaldžių institucijų paprašėme dar kartą peržiūrėti savo transporto išlaidas ir įsivertinti ar toks sprendimas nebūtų efektyvesnis ir jų veikloje. Tikiuosi, kad tokią analizę bei įsivertinimą atliks ir kitos valstybės institucijos“, – sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Iki pradedant pirkti transporto paslaugas, Teisingumo ministerija turėjo 4 tarnybinius automobilius, kurių eksploatacijai, įskaitant dviejų vairuotojų išlaikymą bei amortizaciją, per metus išleisdavo apie 190 tūkst. litų. Pradėjus pirkti transporto paslaugas, per metus planuojama sutaupyti iki 100 tūkst. litų.

Miesto ribose ministerijos darbuotojai naudojasi taksi paslaugomis, o vykstant ilgesnius atstumus į užmiestį, kaskart skaičiuojama kurias paslaugas pirkti pigiau – taksi ar automobilių nuomos. Aukštesnės klasės automobiliai pagal poreikį yra nuomojami tik reprezentacijai (ministrui ir delegacijoms).

Į transporto paslaugų kainą yra įskaičiuotos automobilio eksploatacijos išlaidos, vairuotojo paslaugos, automobilio priežiūra, draudimas, techninė apžiūra, keleivių draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, degalų sąnaudos ir kt. Taigi, ministerijai nebereikia pačiai rūpintis šiais automobilių eksploatacijos dalykais, tad atitinkamai ir sutaupoma.

Siekiant užtikrinti išlaidų skaidrumą ir pagrįstumą, perkant transporto paslaugas yra vedama aiški apskaita ir fiksuojamas kiekvienas nuvažiuotas kilometras. Automobilius užsakyti gali tik į specialų sąrašą įtraukti ministerijos darbuotojai, o transporto paslaugas teikianti įmonė privalo kiekvieną mėnesį ministerijai teikti ataskaitą apie visus paslaugas užsakiusius ir automobiliu vykusius asmenis, maršrutus, kelionių laiką ir kainą. Tai leidžia užkirsti kelią bet kokiems piktnaudžiavimams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min