TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis: „Jei skola išieškoma su šypsena – ne taip skauda“

Juozas Bernatonis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Juozas Bernatonis
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Teisingumo ministro Juozo Bernatonio nuomone, sunku įsivaizduoti, kad visuomenėje antstolių įvaizdis būtų teigiamas, tačiau situacija, pasak jo, turi keistis. „Aš norėčiau akcentuoti tai, kad antstolių darbas yra nedėkingas, jiems yra deleguota valstybės funkcija – pagal teismų nurodymus išieškoti žmonių skolas“, – sakė ministras.

Tikėtis, kad antstoliai bus labai mylimi visuomenės narių, mes kol kas negalime, - sakė J.Bernatonis.

„Išieškoti jas reikia iš tų žmonių, kurie piktybiškai vengia skolas mokėti arba negali jų grąžinti dėl savo socialinės padėties. Todėl tikėtis, kad antstoliai bus labai mylimi visuomenės narių, mes kol kas negalime. Tačiau toks kariavimas su antstoliais, koks buvo iš ministerijos darbuotojų pusės, kai aš atėjau dirbti, irgi nieko gero neduoda“, – „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ sakė J.Bernatonis.

Ministro tikinimu, ministerijos ir antstolių santykiai pasikeitė į gerąją pusę. „Aš labai džiaugiuosi, kad su Antstolių rūmais mes suradome bendrą kalbą, džiaugiuosi, kad jie gerai suprato mano norą, kad keistųsi antstolių įvaizdis, kuris priklauso nuo daugelio dalykų. Galima, žinote, skolas išieškoti su šypsena, kultūringai ir tuomet ne taip skauda“, – antradienį sakė teisingumo ministras.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kauno antstoliams – vokas su nuodais?
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kauno antstoliams – vokas su nuodais?

Pasak jo, antstolių įvaizdį lemia bendros kultūros ir antstolių bei jų padėjėjų kvalifikacijos dalykai. Taip pat ministras pabrėžė, kad antstoliai sutiko su jo siūlymu dėl smulkių skolų išieškojimo: pagal įstatymą ministras tik susitaręs su Antstolių rūmais gali keisti išlaidų dydį, kas ir buvo padaryta, kad jos, išieškant smulkias skolas, neviršytų pačios skolos sumos.

Teisingumo ministras sakė, kad šiuo metu yra tobulinamas ir Antstolių įstatymas. „Esu įsitikinęs, kad taikos metu karas nieko neduoda. Reikia rasti kompromisus. Reikia įtikinti argumentais, kad turi keistis įvaizdis, jis turi gerėti. Tai veikia“, – sakė J. Bernatonis.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min