Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 10d. 12:10

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius: dar anksti pasakyti, ar Rolandas Paksas jau 2012 metais galės kandidatuoti į Seimą

Remigijus Šimašius – teisingumo ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Remigijus Šimašius – teisingumo ministras.

Teisės ekspertų grupė svarstys, kada per apkaltą nušalintam prezidentui Rolandui Paksui gali būti leista dalyvauti rinkimuose į Seimą. Tačiau nežinia, ar ši galimybė jam atsivers jau 2012 metais.

Praėjusią savaitę Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) paskelbė, jog Lietuvos sprendimas uždrausti R.Paksui iki mirties būti renkamam į Seimą yra neproporcinga bausmė nušalintam šalies vadovui. Šis sprendimas tiesiogiai negali būti taikomas Lietuvos teisėje, tačiau į jį valstybė turi atsižvelgti. Vyriausybės nariai  pasitarime pirmadienį sutarė, jog kitą pirmadienį bus pateiktas siūlymas dėl  specialios darbo grupės sudarymo šiam klausimui spręsti. Teisingumo ministras Remigijus Šimašius pabrėžė, kad šioje grupėje pirmu smuiku turėtų griežti ne politikai, bet teisės ekspertai. Galbūt jie politikams pateiks kelias galimas sprendimų alternatyvas.

„Akivaizdu, kad šiuo metu nėra galutinai nubrėžtas santykis tarp Lietuvos Konstitucijos ir Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencijos. Todėl iš Konstitucijos traktuotės išplaukia viena nuostata, iš konvencijos – kita nuostata dėl priesaikos sulaužymo pasekmių. Iš tiesų ekspertams teks nemažai pasukti galvą, kaip tuos dalykus suderinti ir ar taisyti Konstituciją, priimti kitus sprendimus“, – sakė R.Šimašius.

Ministras kalbėjo nenorįs „spekuliuoti“ koks gali būti ekspertų nutarimas. Paklaustas, ar R.Paksas jau 2012 metais galėtų kandidatuoti į Seimą, jis atsakė, jog toks variantas įmanomas, „bet ar tai yra geriausias kelias, aš nežinau ir nedrįsčiau to pasakyti.“    

Klausiamas, ar R.Paksas galėtų jau 2012 metais pretenduoti į Seimą, A.Kubilius perklausė: „Kartu su Borisovu?“„Noriu pabrėžti laiko rėmus, kad skubėti tikrai nėra kur. Reikia sprendimus priimti operatyviai, bet lėkti kaip akis išdegus nereikia. Pagal EŽTT praktiką, valstybės per 6 mėnesius turi informuoti, kokių žingsnių planuoja imtis. Tai yra, jeigu Lietuva liepos pradžioje pasakytų, koks yra planas, dar būtų ne per vėlu. Bet kokiu atveju, manau, kad ekspertų grupę reikia sudaryti kiek įmanoma anksčiau ir ekspertams duoti laiko tiek, kiek jiems reikia, kad būtų iki galo išdiskutuoti visi variantai“, – kalbėjo R.Šimašius.

Pasak ministro, renkant ekspertus į darbo grupę neturėtų būti svarbus žinybiškumo principas, svarbiausia, jog tai būtų teisės žinovai, konstitucinės doktrinos specialistai. Premjeras Andrius Kubilius dėl darbo grupės sudarymo dar žada pasitarti ir su Seimo vadovybe.

Pats ministras pirmininkas taip pat kalbėjo, jog Lietuvos Konstitucijos ir Europos teisės specialistai turi pasakyti, kaip suderinti mūsų Konstituciją, galiojančius įstatymus ir EŽTT sprendimą. Taip pat A.Kubilius dar kartą akcentavo, jog EŽTT patenkino tik mažą dalį R.Pakso reikalavimų: „Noriu priminti, kad R.Paksas kreipėsi į EŽTT kreipėsi dėl viso apkaltos proceso, ir teismas pasakė, kad Lietuva turėjo visas konstitucines galias priimti sprendimą dėl apkaltos“.

Premjeras sakė nesvarstęs koks draudimo laikotarpis būtų proporcingas, tačiau klausiamas, ar R.Paksas galėtų jau 2012 metais pretenduoti į Seimą, A.Kubilius perklausė: „Kartu su Borisovu?“ 

Būdamas prezidentu R.Paksas išimties tvarka suteikė Lietuvos pilietybę savo rinkimų kampanijos rėmėjui verslininkui Jurijui Borisovui. Tai buvo vienas iš kaltinimų inicijuojant apkaltą šalies vadovui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min