TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisingumo ministras siūlo atsisakyti popierinės teisės aktų skelbimo formos

Remigijus Šimašius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Remigijus Šimašius
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Vyriausybės pasitarime pritarta Teisingumo ministro pateiktai teisės aktų skelbimo koncepcijai, kuria siūloma nustatyti, kad visi teisės aktai oficialiai įsigaliotų juos paskelbus elektroniniame Teisės aktų registre, atsisakant popierinės jų skelbimo formos.

Šiuo metu įstatymuose įtvirtinta, kad teisės aktai įsigalioja po jų paskelbimo „Valstybės žiniose“ arba nustatytais atvejais paskelbus juos visuomenės informavimo priemonėse ar atitinkamos institucijos interneto tinklalapyje. Toks išskaidytas teisės aktų publikavimas nėra patogus, be to jam išleidžiama nemažai lėšų. Siekiant taupyti bei sukurti patogią teisės aktų paieškos sistemą, teisingumo ministras Remigijus Šimašius siūlo nustatyti, kad visi priimti teisės aktai oficialiai būtų skelbiami viename Teisės aktų registre ir įsigaliotų nuo jų paskelbimo momento elektroninėje erdvėje. Parengtoje koncepcijoje numatoma, kad šiame registre įregistruotas tekstas turėtų oficialaus teisės šaltinio galią. „Toks teisės aktų skelbimas užtikrintų greitesnę ir tikslesnę jų paskelbimo ir įsigaliojimo procedūrą. Be to, bendroje sistemoje viešinamus teisės aktus būtų žymiai paprasčiau ir patogiau rasti kiekvienam piliečiui. Aktuali informacija būtų pateikiama koncentruotai ir nemokamai“, - sako R. Šimašius.

Patvirtinus koncepcijoje numatytą teisės aktų įsigaliojimo ir viešinimo tvarką, prasmės nebetektų valstybės įmonės ,,Valstybės žinios“ veikla. Nutarime dėl koncepcijos numatoma, kad šios įmonės atliekamos funkcijos turėtų būti perduotos registrą tvarkančiai įstaigai ir teisės aktų informacinę sistemą valdančiai institucijai, o pati įmonė likviduota. Teisingumo ministro teigimu, taip kasmet būtų sutaupoma nemažai valstybės biudžeto lėšų. Be to, daugiau nei 5 tūkst. institucijų nebeliktų prievolės prenumeruoti ir kaupti spausdintinį „Valstybės žinių“ leidinį.

Sukūrus vieningą elektroninę sistemą teisės aktams skelbti, joje būtų viešinami ir teismų baigiamieji sprendimai. Nacionalinis Teisės aktų registras vėliau būtų integruotas ir į ES valstybių narių nacionalinių teisės aktų portalą N-Lex.

Koncepcija šį trečiadienį bus svarstoma Vyriausybės posėdyje. Jai pritarus, koncepcijos nuostatoms įgyvendinti artimiausiu metu bus parengti teisės aktų projektai.

Vyriausybė jau yra pritarusi Teisingumo ministerijos siūlymui vienoje informacinėje sistemoje skelbti ir visus teisės aktų projektus. Nuo birželio visų Vyriausybės ir savivaldybių institucijų rengiami teisės aktų projektai turės būti publikuojami Seimo Teisės aktų informacinėje sistemoje, o nuorodos į ją pateikiamos šių institucijų internetinėse svetainėse.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min