15min be reklamos
2022 12 09, 07:24

Teisingumo ministrė su ES kolegomis tarsis dėl žalos atlyginimo Ukrainai užtikrinimo

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska penktadienį Europos Sąjungos (ES) Teisingumo ir vidaus reikalų ministrų tarybos posėdyje su kolegomis tarsis dėl žalos atlyginimo Ukrainai užtikrinimo.
Ewelina Dobrowolska
Ewelina Dobrowolska / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Tam, kad teisingumas triumfuotų prieš nebaudžiamumą, būtina užtikrinti veiksmingos pagalbos teikimą Ukrainai: priemonių, kurios leistų konfiskuoti pagal ES sankcijas įšaldytą turtą, neapsiribojant vien tik turto konfiskavimu baudžiamajame procese, bet ir diskutuoti dėl efektyviausių būdų specialaus tribunolo steigimui“, – pažymi E.Dobrowolska.

Kaip pranešė Teisingumo ministerija, Lietuva ketina ne tik pritarti tarybos išvadoms dėl kovos su nebaudžiamumu už Rusijos įvykdytus agresijos nusikaltimus, bet ir toliau pasisakys dėl būtinybės sukurti aiškų teisinį mechanizmą, kaip užtikrinti teisingumą ir žalos atlyginimą visiems Ukrainos žmonėms, panaudojant agresoriaus įšaldytą turtą.

Pranešime nurodoma, kad pagrindinis ES ministrų dėmesys šios Ministrų tarybos metu bus skirtas teisinės pagalbos Ukrainai mechanizmų paieškai, agresoriaus atsakomybės bei žalos atlyginimo užtikrinimui.

Teisingumo ir vidaus reikalų ministrų tarybos metu taip pat bus aptartas direktyvos dėl žurnalistų ir pilietinės visuomenės atstovų apsaugos nuo nepagrįstų ieškinių klausimas, teisėkūros pasiūlymų aplinkos apsaugos pagal baudžiamąją teisę ir teisminio bendradarbiavimo ir kiti klausimai.

Lietuva ir kelios kitos regiono šalys kurį laiką ragina Vakarų partnerius steigti specialųjį tribunolą Rusijos agresijos nusikaltimams Ukrainoje tirti, kuris leistų patraukti atsakomybėn ir Rusijos vadovybę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min