TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisinių žinių egzaminą Lietuvoje dažniausiai laiko Latvijos ir Lenkijos statybų inžinieriai

Statybų pradžios renginys
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Statybos
Šaltinis: 15min
0
A A

Užsienio statybos inžinieriai, norintys dirbti Lietuvoje ir projektuoti bei vertinti ypatingos kategorijos statinius, turi išlaikyti Statybos produkcijos sertifikavimo centro (SPSC) organizuojamą teisinių žinių egzaminą. SPSC ekspertai teigė, kad per pastaruosius metus dažniausiai minėtą egzaminą laikė Latvijos ir Lenkijos statybų inžinieriai. Anot SPSC statybos specialistų atestavimo vyriausiojo eksperto Edmundo Endriukaičio, egzaminuojamieji apie teisinių žinių patikrinimą atsiliepia teigiamai – jis nėra per sunkus.

Per metus – 56

Per trejus metus SPSC ekspertams teko egzaminuoti daugiau nei 200 užsienio inžinierių, per pastaruosius metus – 80. Šiais metais išlaikyti teisinių žinių egzaminą pavyko 56-iems statybos specialistams iš Ispanijos, Čekijos, Vokietijos, Lenkijos ir Latvijos. SPSC statybos specialistų atestavimo vyriausiasis ekspertas E.Endriukaitis neabejojo, kad toks egzaminas, norint dirbti Lietuvoje statybos inžinieriumi, – būtinas. „Jeigu užsienio inžinieriai pageidauja pas mus dirbti, jie turi žinoti mūsų šalies statybos aktus. Paskutinį egzaminą laikė Lenkijos piliečiai, jie teigė, kad egzaminas nebuvo sunkus“, – teigė E.Endriukaitis.

Nuo 2012 m. SPSC jau egzaminavo Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vengrijos, Ispanijos, Slovakijos, Čekijos, Vokietijos, Nyderlandų ir trečiųjų šalių (Baltarusijos ir Rusijos) statybos inžinierius. Užsienio statybos inžinieriai teisinį egzaminą privalo laikyti ne tik Lietuvoje. Bet kurioje ES valstybėje norintis dirbti užsienio statybų inžinierius privalo susipažinti su tos šalies teisiniais aktais. Jų nežinojimas ar nepaisymas gali privesti prie itin skaudžių padarinių.

Jeigu užsienio inžinieriai pageidauja pas mus dirbti, jie turi žinoti mūsų šalies statybos aktus, – teigė E.Endriukaitis.

Daugiausia – iš Latvijos

Per 2014 metus į SPSC dėl teisinių žinių egzamino laikymo kreipėsi 25 statybos inžinieriai iš Lenkijos, nuo 2012 norinčių dirbti Lietuvoje minėtos šalies specialistų buvo 58. Šiais metais sumažėjo Latvijos statybos inžinierių susidomėjimas – jų per metus į SPSC dėl egzamino kreipėsi 11, nors praėjusiais metais tokių buvo 52. Vis dėlto, žvelgiant į bendrą egzaminą nuo 2012 metų laikiusių inžinierių skaičių, latvių yra daugiausia – 63.

Per pastaruosius metus į SPSC norėdami laikyti teisinį egzaminą kreipėsi 30 vokiečių statybos inžinierių, 9 iš jų tai darė per pastaruosius metus. Ispanų ir čekų statybos inžinierių, norinčių dirbti Lietuvoje, per trejetą metų buvo po lygiai – po 20. SPSC per minėtą laiką egzaminavo 9 vengrus, dar mažiau slovakų – 5, vos 3 Nyderlandų atstovus ir vieną estą.

Aplinkos ministerija primena, kad statybos inžinieriai atsakingi už tai, kad statybos būtų vykdomos laikantis visų numatytų teisinių reikalavimų. Jų nepaisymas ar nežinojimas gali sukelti padarinių, kurie kenkia tiek žmonių gyvenimo kokybei, tiek aplinkinėms teritorijoms, tiek įvairiais būdais saugomiems objektams ir kultūros paveldui.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min