Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 15, 11:01

Teismą į advokatūrą keičiantis teisėjas – atvirai apie algą ir „nežmonišką“ krūvį

Rugpjūtis – paskutinis mėnuo darbe Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjui Dariušui Lučinskiui, kuris visai neseniai paskelbė paliekantis teisėjų luomą ir bandysiantis užsiimti advokato veikla. Interviu portalui 15min jis atvirai papasakojo savo požiūrį apie teisėjų algas ir darbo krūvį.
Temidė Tik prenumeratoriams
Temidė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

41-erių D.Lučinskis šiuo metu atostogauja, tačiau netrukus grįš į darbą – liks užbaigti keletą bylų, o galiausiai – pakabinti mantiją į spintą.

„Viena iš priežasčių – darbo užmokesčio dydis, bet yra ir kitų priežasčių“, – 15min sakė D.Lučinskis.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Vilniaus miesto apylinkės teismas
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Vilniaus miesto apylinkės teismas

Jis teigė sprendimą palikti darbą priėmęs ir dėl didelio darbo krūvio, tenkančios atsakomybės bei jai neproporcingo atlyginimo.

Teisėjų luomą paliekančio specialisto alga buvo 2000 eurų „į rankas“ su visais priedais, tačiau krūvis, kaip teigia, – nežmoniškas.

„Aš pažiūrėjau statistiką 2021 metų, tai maždaug aš kiekvieną darbo dieną vidutiniškai gaudavau keturias bylas, per mėnesį gauni srautą 80 naujų bylų“, – pasakojo su civilinėmis bylomis pastaruoju metu dirbęs teisėjas.

„Ne visos jos yra sudėtingos, bet kiekvieną dieną su kiekviena byla reikia susipažinti, posėdžiai ilgai trunka, reikia ir sprendimą parašyti. Tas srautas vis ateina ir ateina, jis nenustoja“, – pridūrė jis.

Jo teigimu, teisėjo darbas nėra lengvas, kartais tenka dirbti ir pasibaigus darbo valandoms, o atsineštus iš namų pietus suvalgyti per 10–15 minučių.

„Gali leisti sau pietauti ir valandą, dvi, bet vakare tada turėsi sėdėti ir dirbti“, – kalbėjo D.Lučinskis.

„Nemažai kolegų dirba po darbo“

Pasak teisėjo, dauguma kolegų dirba ir po darbo valandų, o sistema laikosi tik ant žmonių sąžiningumo ir pareigingumo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min