Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismą šališkumu apkaltinęs A.Matulevičius atsisakė tęsti procesą prieš A.Pocių (atnaujinta 17.03 val.)

„Scanpix“ nuotr. /
Šaltinis: BNS
0
A A

Buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Algimantas Matulevičius, privačiai kaltinęs buvusį Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovą Arvydą Pocių šmeižtu, trečiadienį atsisakė tęsti teismo procesą.

Tai trečiadienį paskelbė buvusio Seimo nario advokatas Rolandas Misius. Pats A.Matulevičius posėdyje nedalyvavo.

Išnagrinėjęs A.Matulevičiaus skundą teismas nusprendė nutraukti procesą prieš buvusį VSD vadovą.

Politikas apkaltino Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo teisėją Artūrą Pažarskį šališkumu.

Pasak gynėjo, A.Matulevičiui kyla abejonių dėl teismo nešališkumo, bet prašymas nušalinti teisėją jau buvo svarstytas ir nebegali būti tenkinamas, buvęs parlamentaras atsisako dalyvauti procese.

Buvęs Seimo narys nebuvo patenkintas ir dėl teisėjo sprendimų atmesti jo prašymus išreikalauti dokumentų, kuriuose tvirtinama, kad A.Matulevičius bendradarbiavo su KGB, originalus ir kt.

„Todėl neatsisakydamas A.Pociui pateiktų kaltinimų, atsisakau toliau dalyvauti procese, imituojančiame teisingumo vykdymą“, – teigiama A.Matulevičiaus pareiškime.

R.Misius, teisėjo paklaustas, kaip dabar turėtų vykti procesas, sakė, kad byla turėtų būti nutraukta.

„Kaltintojo atvykimas į teismo posėdį be priežasties prilyginamas kaltinimo atsisakymui“, – kalbėjo advokatas.

Su tokiu gynėjo teiginiu sutiko ir posėdyje dalyvavęs A.Pocius bei jo advokatas Sigitas Židonis.

Teisėjas A.Pažarskis, išnagrinėjęs A.Matulevičius skundą, nusprendė procesą nutraukti. Pasak teisėjo, politiko argumentai nėra pagrįsti, o pats A.Matulevičius į teismo posėdį neatvyko ne dėl pateisinamų priežasčių. Dėl to, bylos nagrinėjimas ir turi būti nutrauktas.

Buvęs Seimo NSGK pirmininkas į teismą kreipėsi privataus kaltinimo tvarka dėl šmeižto. Politikas tvirtino buvęs apšmeižtas A.Pociaus 2007 metų kovo 15 d. iš Seimo tribūnos pasakytoje kalboje.

„Iki šiol nesupratau, kodėl vienas asmuo, tapęs NSGK pirmininku, tapo itin aršiu mano šmeižiku, nuolatos reikalavo slaptos ir jautrios operatyvinės informacijos, jau pradėjo inicijuoti įstatymo pataisas, neapgalvotai galinčias galutinai sugriauti visų specialiųjų tarnybų veiklą“, – prieš balsavimą dėl jo atsistatydinimo kalbėjo VSD vadovas.

Tuomet jis pirmą kartą prabilo apie neva buvusius A. Matulevičiaus ryšius su sovietų saugumu. „Kad nebūčiau apkaltintas asmeniškumu ar šališkumu, nepriėmiau sprendimo, kurį, matyt, galėjau priimti, – tuomet teigė A. Pocius. – Asmuo, apie kurio buvimą KGB bendradarbiu-patikėtiniu yra pakankamai tiek archyvinės, tiek ir kitos medžiagos, lyg niekur nieko dirba Seime. Ir maža to, dar užima ypatingai svarbias valstybei pareigas. Jis nuslėpė savo praeities faktus, o mano įsitikinimu, negali dirbti su slapta informacija. Jei Seimui bus įdomi visa informacija, ją bet kada galima pasiimti.“

Po šios kalbos A.Pocius išsaugojo postą, bet gegužės 10 d. Seimas patenkino antrą prezidento prašymą atleisti VSD generalinį direktorių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min