Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismai aiškinasi, kam spręsti G.Kirkilo diplomo likimą

Gediminas Kirkilas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Gediminas Kirkilas
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus universiteto (VU) Tarptautinio verslo mokykla (TVM) apskundė Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimą atsisakyti priimti nagrinėti prašymą, kuriuo siekiama anuliuoti buvusio premjero socialdemokrato Gedimino Kirkilo diplomą.

VAAT buvo nurodęs, kad prašymą turėtų nagrinėti bendrosios kompetencijos teismas, tačiau su tuo nesutikusi aukštoji mokykla pateikė atskirąjį skundą, kuris perduotas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT).

„Gruodžio 10 dieną gautas atskirasis skundas dėl šitos nutarties, kurią atsisakyta priimti. Gruodžio 11 dieną išsiųstas skundas į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT) su atskiruoju skundu“, – BNS trečiadienį sakė VAAT administracijos sekretorė Nijolė Kerpauskienė.

LVAT turėtų nuspręsti, ar pagrįstai VAAT atsisakė priimti VU TVM prašymą panaikinti VU rektoriaus įsakymą, kuriuo remiantis socialdemokratas G.Kirkilas, neturėdamas bakalauro laipsnio, buvo priimtas į magistrantūros studijas šioje aukštojoje mokykloje.

Lapkričio pradžioje VU TVM, atsakydama į Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) prašymą paaiškinti G.Kirkilo priėmimo į studijas aplinkybes, teigė, kad ketina inicijuoti buvusio premjero įgyto vadybos ir verslo administravimo specialybės magistro diplomo anuliavimo procedūrą.

TVM Švietimo ir mokslo ministerijai yra nurodžiusi, kad priėmimo komisijai vertinant G.Kirkilo pateiktus dokumentus ir priimant sprendimą dėl priėmimo į magistrantūros studijas, buvo pažeista priėmimo į VU 2002 metais tvarka, pagal kurią į antrosios pakopos studijas galėjo būti priimti asmenys, baigę pagrindines universitetines studijas ir įgiję Lietuvos pripažįstamą aukštąjį išsilavinimą.

Anot ministro Gintaro Steponavičiaus, iš mokslo institucijų gauta informacija „leidžia teigti, kad VU TVM pripažįsta, jog priimant G.Kirkilą į magistro studijas buvo nusižengta įstatymų reikalavimams“.

Pats G.Kirkilas, komentuodamas ketinimus anuliuoti jo įgytą vadybos ir verslo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį, yra sakęs, jog vertina tai kaip politinį žingsnį. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min