Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismai ragina kreditorius dažniau naudotis elektroninėmis priemonėmis

Šaltinis: 15min
0
A A

Siekdama spartinti bylų nagrinėjimą teismuose, Teisėjų taryba ragina kreditorius – fizinius arba juridinius asmenis, turinčius teisę reikalauti grąžinti skolą – aktyviau naudotis elektroninėmis priemonėmis teikiant dokumentus teismams.

„Jau nuo pernai metų birželio mėnesio visi norintys gali elektronine forma teikti teismams pareiškimus dėl teismo įsakymo išdavimo. Pasinaudojusieji šia galimybe lieka ypač patenkinti“, – teigia Teisėjų tarybos pirmininko pavaduotojas Egidijus Laužikas.

Kaip teigiama Nacionalinės teismų administracijos pranešime, naudojantis Teismo įsakymo elektroninio užsakymo sistema, pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo galima užsakyti bet kuriuo paros metu, nereikia pildyti popierinio pareiškimo, vykti į teismą arba siųsti pareiškimo paštu ar per pasiuntinį. Sistemoje galima bet kada patikrinti pateikto pareiškimo būseną, matyti teismo įsakymo išdavimo bylos proceso būseną.

Šiuo metu sistemoje galima pateikti pareiškimus dėl piniginio reikalavimo, atsiradusio iš sutarties, dėl piniginio reikalavimo, atsiradusio iš darbo santykių, dėl nekilnojamojo daikto priteisimo, dėl piniginio reikalavimo-išlaikymo priteisimo.

Teisėjų taryba, siekdama palengvinti priėjimą prie teismo įsakymo išdavimo proceso automatizavimo modulio, šios sistemos nuorodą paskelbė Nacionalinės teismų administracijos svetainėje www.teismai.lt ir visų apygardų teismų interneto svetainėse.

Komentarai
Temos Teismas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min