Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 1d. 16:48 , Atnaujinta: 2017 birželio 1d. 17:26

Nuspręsta, kad R.Kurlianskio ieškinys J.Lauciui yra nepagrįstas

Raimondas Kurlianskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Raimondas Kurlianskis
Ketvirtadienį teismas išsprendė ginčą tarp prokuroro Justo Lauciaus ir Raimondo Kurlianskio. Vilniaus apylinkės teismo teisėja atmetė „MG Baltic“ viceprezidento civilinį ieškinį prokurorui. Tiesa, R.Kurlianskiui pavyko išvengti J.Laucio prašytos 5 tūkst. eurų baudos dėl piktnaudžiavimo teise.

Teisėja Lijana Visokavičienė teigė, kad prokurorus pateikė savo nuomonę apie teismo motyvus, panaudota formuluotė tai pagrindžia, o teiginiai atitinka tikrovę.

„Panaudota frazė „mano supratimu“ sustiprino šį pasakymą ir teismas įvertino visą kontekstą – tiek lingvistinį, tiek sisteminį. <...> Pirmiausia, reikėjo atriboti, ar tai buvo žinia, ar tai buvo nuomonė <...> Iš pavartotų žodžių teismas nenustatė, kad jie būtų žeminančio ar niekinančio pobūdžio“, – po posėdžio sakė teisėja.

Anot jos, kadangi tai buvo nuomonė, o ne žinia nebuvo pagrindų taikyti civilinio kodekso nuostatas, ginančias garbę ir orumą. Teisėja taip pat pabrėžė, kad R.Kurlianskis laikomas viešu asmeniu, todėl jis turi būti pakantesnis kritikai.

„(Viešas asmuo – 15min past.) pagal užimamų pareigų skaičių ir kokios tai yra pareigos. Ši byla buvo rezonansinė, susijusi ir su Seimo nariu. <...> Juolab, kad ieškovo atstovas teismo posėdyje paminėjo, kad ieškovas yra vertinamas kaip viešas asmuo“, – sakė teisėja.

Komentuodama, kodėl R.Kurlianskiui nebuvo paskirta 5 tūkst. eurų bauda, L.Visokavičienė teigė, jog piktnaudžiavimas nebuvo nustatytas.

Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas per 30 dienų dar gali būti apskųstas.

15min jau rašė, kad R.Kurlianskis mano, kad jis buvo įžeistais, kai po teismo posėdžio J.Laucius, jį pavadino „turtingu, ligotu ir užimančiu aibę reikšmingų pareigų“.

Daugiau nei prieš metus prokuroras taip pasisakė komentuodamas teismo motyvus negrąžinti R.Kurlianskio į Lukiškių tardymo izoliatorių, o skirti jam kitokią kardomąją priemonę.

Nagrinėjant bylą J.Laucius prašė ieškinį laikyti nepagrįstu, o R.Kurlianskiui už piktnaudžiavimą procesine teise skirti 5 tūkst. eurų baudą.

Tuo tarpu R.Kurlianskio advokatas Romualdas Mikliušas nesutiko su J.Lauciumi ir aiškino, kad ieškinys yra pagrįstas. Anot advokato, prokuroro teiginiuose neatsispindėjo daugiau teismo motyvų

Advokatas neneigė, kad iškėlus bylą J,Lauciui bandyta jį nušalinti nuo korupcijos bylos, ir teigė, kad bandymų tą padaryti gali būti ir daugiau.

15min primena, jog R.Kurlianskis yra įtariamas bandymu paveikti politikus, priimant koncernui „MG Baltic“ naudingus sprendimus. O valstybinį kaltinimą pastarojoje byloje palaikantis J.Laucius nuo kovo 20 d. vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūrai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min