Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas atmetė „Drąsos kelio“ skundą dėl draudimo naudoti Gediminaičių stulpus

„Drąsos kelio“ kandidatų susitikimas su vilniečiais.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Drąsos kelio“ kandidatų susitikimas su vilniečiais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs politinės partijos „Drąsos kelias“ ir Teisingumo ministerijos ginčą dėl atsisakymo leisti vartoti Gediminaičių stulpus partijos prekių ženkle, atmetė pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.

Politinė partija „Drąsos kelias“ prašė Vilniaus apygardos administracinio teismo panaikinti Teisingumo ministerijos  sprendimą, kuriuo atsisakyta išduoti leidimą vartoti nacionalinį simbolį Gediminaičių stulpus prekių ženkle „DK Drąsos kelias politinė partija“ kaip neatitinkantį Valstybės herbo, kitų herbų ir herbinių ženklų įstatymo reikalavimų.

Teismas pažymėjo, kad reikalavimai Lietuvos nacionaliniam simboliui – Gediminaičių stulpams – yra imperatyviai nustatyti Valstybės herbo, kitų herbų ir herbinių ženklų įstatyme, pagal kurį jie vaizduojami geltoni (auksiniai) raudoname skyde arba be jo.

Šiame įstatyme nustatyta, kad herbuose, herbinėse vėliavose, herbiniuose ženkluose, herbiniuose antspauduose negali būti simbolių ar kitokių ženklų, kurie yra susiję su tautinės, rasinės, religinės, socialinės ar kitokios nesantaikos ar neapykantos skleidimu, taip pat prieštarauja moralei ar viešajai tvarkai, visuomenės dorovės normoms ir naudoti herbus, herbines vėliavas, herbinius ženklus, herbinius antspaudus, neatitinkančius savo etalonų ir projektų, yra draudžiama.

Šalia kitų reikalavimų, keliamų Lietuvos valstybės simbolikos vartojamui prekių ženkle ar dizaine, teisės aktuose taip pat nurodoma, kad šios simbolikos vartojimas turi būti pagarbus, neprieštarauti viešajai tvarkai.

Logotipas/„Drąsos kelias“ politinė partija
Logotipas/„Drąsos kelias“ politinė partija

Įžvelgė diskriminaciją

Pasak pareiškėjos, atsisakydama išduoti leidimą Teisingumo ministerija diskriminuoja „Drąsos kelią“, nes yra pavyzdžių, kai leidimai keisti prekių ženkle vartojamų Gediminaičių stulpų spalvą buvo išduoti.

Teismas savo sprendime nepasisakė dėl pareiškėjos argumentų dėl kitų politinių partijų ar privačių bendrovių prekių ženkluose vartojamų Gediminaičių stulpų, nes tai nėra šios bylos ginčo objektas.

Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo paskelbimo apeliacine tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min