Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 28d. 14:28 , atnaujinta: 2012 kovo 28d. 15:00

Teismas atmetė Neringos Venckienės prašymą užkirsti kelią skubiam mergaitės grąžinimui

Prie Klaipėdos apygardos teismo piketavo klaipėdiečiai, palaikantys Neringos Venckienės pusę.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Prie Klaipėdos apygardos teismo piketavo klaipėdiečiai, palaikantys Neringos Venckienės pusę.

Trečiadienį Klaipėdos apygardos teismas atmetė mažametės Drąsiaus Kedžio dukters globėjos Neringos Venckienės prašymą, kuriuo ji prašė neperduoti mergaitės biologinei motinai – esą po šios viešo pareiškimo apie gautus grasinimus nužudyti vaikui su mama gyventi būtų nesaugu.

Teismo Civilinių bylų skyriaus kolegija išnagrinėjo N.Venckienės apeliacinį skundą dėl Kėdainių rajono apylinkės teismo gruodžio 16 d. priimto sprendimo vaiko gyvenamosios vietos nustatymo byloje. Tačiau sprendimą Klaipėdos apygardos teismas dėl neterminuoto motinos valdžios apribojimo, vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir išlaikymo priteisimo paskelbs balandžio 18 d.

Be to, teisėjų kolegija išnagrinėjo ir antradienį gautą N. Venckienės prašymą, kuriuo ji prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones – stabdyti Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo dalies dėl mergaitės gyvenamosios vienos nustatymo, įpareigojimo perduoti vaiką skubų vykdymą.

Šį prašymą, kaip informavo teismas, N.Venckienė grindė 2012 m. kovo 23 d. įvykiais jos tėvų namuose, kuriuose, pasak N.Venckienės, L.Stankūnaitė ir mažametės apsaugą nuo nusikalstamo poveikio vykdantis darbuotojas mergaitei padarė nesunkų sveikatos sutrikdymą. Apeliantė mano, kad skubų sprendimo vykdymą reikėtų stabdyti dar ir dėl to, kad iš žiniasklaidos priemonių yra žinoma, jog pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl grasinimo nužudyti L.Stankūnaitę, todėl esant tokiai situacijai perduoti vaiką motinai neįmanoma – kiltų grėsmė mergaitės sveikatai ir gyvybei.

Teisėjų kolegija šios dienos nutartimi atmetė minėtą N. Venckienės prašymą ir nurodė, kad iš pridėtos vaizdo medžiagos negalima daryti išvados, kad mergaitės sužalojimas atsirado dėl jos motinos ir apsaugos darbuotojo veiksmų, o antstolių ir pareigūnų veiksmų šioje byloje teismas nevertina. Taip pat apeliantė jokiais įrodymais nepagrindė, kad mažametė, perduota motinai, pateks į nesaugią aplinką. Teismas pažymėjo, kad L. Stankūnaitei yra taikomos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės, todėl saugomiems asmenims (tiek suaugusiems, tiek jų vaikams) atsakingos institucijos užtikrins būtinas ir saugias gyvenimo sąlygas.  Ši teismo nutartis neskundžiama.

Prie teismo pastato nuo 12 val. piketavo klaipėdiečiai, palaikantys mergaitę auginančią Venckienę ir Kedžius. Į piketą vaikus atsivedę žmonės piktinosi, kad šioje istorijoje niekaip neatskleidžiama tiesa iki galo, o pedofilijos bylos neužbaigus jau norima atiduoti vaiką biologinei motinai. „Kodėl Stankūnaitė metų metus gyvena valstybės globojama ir už mūsų pinigus?“ – piktinosi žmonės. Piketuotojai įsitikinę, kad ne laikas vaiko perduoti mamai, kol nepriimti sprendimai pedofilijos byloje.

Piketuoti atėjo kelios dešimtys klaipėdiečių. Tačiau pagal teisės aktus piketuoti be specialaus leidimo gali ne daugiau kaip dešimt žmonių, todėl dalis palaikytojų perėjo į kitą gatvės pusę.

Tvarką prie teismo prižiūrėjo keli policijos pareigūnai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min