TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas atmetė Seimo nario Remigijaus Ačo skundą dėl VTEK sprendimo

V.Mazuronio rinkimų štabe
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Remigijus Ačas su buvusiu bendražygiu Rolandu Paksu rinkimų štabe.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Remigijaus Ačo skundą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) dėl sprendimo panaikinimo, nusprendė atmesti pareiškėjo skundą kaip nesukeliantį jam jokių teisinių pasekmių.

Teismas atmetė Seimo nario skundą dėl VTEK sprendimo.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Seimo nario Remigijaus Ačo skundą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai dėl sprendimo panaikinimo, nusprendė atmesti pareiškėjo skundą kaip nesukeliantį jam jokių teisinių pasekmių.

VTEK buvo nusprendusi, kad Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Kurlavičius už savivaldybės biudžeto lėšas laikraštyje „Naujas rytas“ paskelbęs publikaciją „Kas suteiks mūsų R.Ačui politinį prieglobstį?“, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), įvertinusi R.Ačo 2013-09-12 skundą ir tyrimo metu surinktą medžiagą, 2013-11-26 priėmė sprendimą „Dėl Jono Kurlavičiaus“, kuriuo nusprendė, kad Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Kurlavičius už savivaldybės biudžeto lėšas laikraštyje „Naujas rytas“ paskelbęs publikaciją „Kas suteiks mūsų R.Ačui politinį prieglobstį?“, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme nustatytos prievolės nesinaudoti pareigomis asmeninei naudai gauti ir nesinaudoti bei neleisti naudotis jokiu valstybės ar savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.  R.Ačas kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydamas panaikinti kaip nepagrįstą ir neteisėtą šį Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimą. Pasak pareiškėjo, jį neigiamai apibūdinanti publikacija pažeidžia jo garbę ir orumą.

Vilniaus apygardos administarcinis teismas, išnagrinėjęs šią administracinę bylą, priėjo išvadą, kad R.Ačas šioje administracinėje byloje neturi reikalavimo teisės, nes VTEK 2013-11-26 sprendimas priimtas kito asmens – Joną Kurlavičiaus atžvilgiu, o R.Ačui jis nesukuria jokių teisinių pasekmių.

Teismas nemato pagrindo konstatuoti, kad pareiškėjo manymu egzistuojantis J.Kurlavičiaus viešųjų ir privačių interesų konfliktas valstybinėje tarnyboje tiesiogiai pažeidžia R.Ačo teises ar įstatymo saugomus interesus, todėl atmetė skundą  kaip nepagrįstą, pažymima Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininkės padėjėjos ryšiams su visuomene Sigitos Jacinevičienės-Baltaduonės pirmadienį paviešintame pranešime.

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos administracinį teismą arba tiesiogiai Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min