Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas atmetė Sveikatos apsaugos ministerijos ieškinį Juozui Galdikui

Sveikatos apsaugos ministerija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Sveikatos apsaugos ministerija
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį kaip nepagrįstą atmetė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ieškinį jai pavaldžios įstaigos valdininkui dėl maždaug pie 44 tūkst. litų žalos atlyginimo.

Ministerija žalos atlyginimo iš Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo ir buvusio sveikatos apsaugos ministro J.Galdiko reikalavo, nes jis 2011 metų kovą atleido savo pavaduotoją Arvydą Ramelį, o teismai jį grąžino į darbą ir priteisė kompensaciją. Tarnyba išmokėjo A.Rameliui už priverstinę pravaikštą.

Tačiau Vilniaus apygardos administracinis teismas vertino, kiek šioje situacijoje J.Galdikas buvo rūpestingas ir atidus bei padarė išvadą, kad sprendimą dėl Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo priėmė ne atsitiktinai, o įvertinęs aplinkybes.

Sprendimą paskelbusi teisėja Milda Vainienė sakė, kad materialinei atsakomybei būtina sąlyga – kaltė, o ji nustatyta nebuvo, todėl materialinė atsakomybė negalima.

Teisėja atkreipė dėmesį ir į tai, kad, A.Ramelio atleidimo teisėtumą nagrinėjęs teismas taip pat nenustatė J.Galdiko neteisėtų veiksmų.

Tai pirmas kartas Lietuvoje, kai iš valdininko už jo veiksmus buvo pareikalauta asmeninės atsakomybės.

„Teismo vertinimu, tai, kad priimdamas į darbą tarnybos pavaduotoją J.Galdikas ne tik vertino kandidatų kvalifikaciją, bet ir vadovavosi nuostata, kad kvalifikacija nėra tapati išsilavinimui (išsilavinimas yra tik vienas iš kriterijų, apibūdinančių darbuotojo kvalifikaciją), rėmėsi Darbo kodekso nuostatomis, patvirtina, kad atsakovas elgėsi apdairiai ir rūpestingai, taip, kad žala nekiltų. Atsakovas negalėjo numatyti, kad jo pasirinktas elgesio variantas teismo bus įvertintas kitaip“, – rašoma teismo pranešime.

Teismas taip pat pabrėžė, kad J.Galdikas vadovavosi tinkamomis Valstybės tarnybos įstatymo nuostatomis, tačiau jo ir teismo šių nuostatų aiškinimas buvo skirtingas.

Tai pirmas kartas Lietuvoje, kai iš valdininko už jo veiksmus buvo pareikalauta asmeninės atsakomybės.

Ieškovas šoje byloje – Sveikatos apsaugos ministerija, atsakovas – J.Galdikas, tretieji asmenys Valstybės kontrolė ir Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba. Pastarajai J.Galdikas ir vadovauja. Nė viena iš šalių į sprendimo paskelbimą atvykusios nebuvo.

Teismo sprendimas per 14 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min