Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas atmetė Vilniaus mero skundą

Bylos nagrinėjimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bylos nagrinėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą, atmetė Vilniaus mero Viliaus Navicko skundą, kuriuo buvo prašoma panaikinti Vilniaus apygardos prokuratūros ir Generalinės prokuratūros civilinių bylų skyriaus nutarimus, kuriais buvo atsisakyta tenkinti pareiškėjo kreipimąsi dėl viešo intereso gynimo.

Vilniaus mero skunde buvo teigiama, kad prokurorai, priimdami skundžiamus nutarimus, nepakankamai išsamiai įvertino patalpų Lvovo g. 25, Vilniuje, nuomos sutarties sudarymo ir vykdymo faktines aplinkybes, netyrė, ar nebuvo pažeistas tikslas užtikrinti racionalų valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšų naudojimą, įsigyjant paslaugas, reikalingas užtikrinti valstybės ir savivaldybės darnią ir tinkamą veiklą, skatinti konkurenciją ir rinkos plėtrą, garantuoti lygiateisiškumo, nediskriminavimo ir skaidrumo principus, įgyvendinti priemones, atsižvelgiant į Nacionalinės kovos su korupcija programos tikslus ir uždavinius, teigiama teismo pranešime.

Pareiškėjas skunde prašė įpareigoti Vilniaus apygardos prokuratūrą ar Generalinę prokuratūrą pagal kompetenciją kreiptis į teismą ginant viešąjį interesą dėl 2008 metų balandžio 30 dieną sudarytos nuomininko teisių ir pareigų perleidimo sutarties, kuria Vilniaus miesto savivaldybės administracija 10-čiai metų perėmė nuomininko teises ir pareigas pagal 2216,64 kv.m. ploto negyvenamosios patalpos, esančios Lvovo g. 25, Vilniuje, nuomos sutartį, sudarytą tarp savivaldybės įmonės „Vilniaus būstas“ ir UAB „Nekilnojamojo turto gama“. Vilniaus mero teigimu, dėl sutarties kainos ir terminių nukenčia savivaldybės finansiniai interesai.

Teismas, atmesdamas skundą, pažymėjo, kad nors nuomos sutarties vykdymui yra naudojamos savivaldybės lėšos, tačiau tai nereiškia esant viešąjį interesą, gintiną Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka. Pareiškėjas duomenų apie netinkamą savivaldybės lėšų panaudojimą ar atsiradusius nuostolius nepateikė, pareiškėjo nurodomi nuomos ir teisių perleidimo sutarčių sudarymo procedūrų galimi pažeidimai ar nuomos neekonomiškumas taip pat nėra viešojo intereso gynimo objektai.

Teismo teigimu, nėra jokių priežasčių, trukdančių Vilniaus miesto savivaldybės administracijai pačiai, kaip sandorio šaliai, inicijuoti sutarties pakeitimą arba nutraukimą įstatymų nustatyta tvarka.
Ši nutartis per 7 dienas gali būti apskųsta Vilniaus apygardos teismui.

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min