Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 14d. 16:58

Teismas atsisakė areštuoti „Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos“ turtą

Byla
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Byla

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones (areštuoti turtą arba lėšas) VšĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ atžvilgiu.

Lietuvos apeliacinio teismo nuomone, pirmosios instancijos teismo nutartis, kuria atsisakyta areštuoti radijo ir televizijos turtą arba lėšas, yra teisėta ir pagrįsta. Atsakovo turtas yra valdomas įstatymų pagrindu ir tai saugo nuo neteisėto to turto perleidimo, o kartu apsaugo ir ieškovo interesus. Be to, laikinųjų apsaugos priemonių pritaikymas subjektui, turinčiam visuomeninę reikšmę, gali pažeisti Lietuvos žmonių viešąjį interesą.

Ieškovas AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ į teismą yra kreipęsis dėl susidariusios atsakovo VšĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ 3,5 mln. litų viršijančios skolos.

Vilniaus apygardos teismas 2009 m. spalio 16 d. nutartimi ieškovo AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo atsakovo VšĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ atžvilgiu atmetė.

Lietuvos apeliaciniame teisme gautame ieškovo atskirajame skunde buvo prašoma panaikinti minėtą Vilniaus apygardos teismo nutartį ir patenkinti prašymą areštuoti atsakovo turtą arba lėšas. Ieškovo nuomone, pirmosios instancijos teismas nepagrįstai nustatė, kad pritaikius atsakovui laikinąsias apsaugos priemones, būtų pažeistas Lietuvos gyventojų viešasis interesas. Tuo tarpu Všį „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ prašė turto neareštuoti.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min